Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Asystent ds. badań środowiskowych Ekologis Laboratorium Badań Środowiskowych S.C.

Nieoczyszczone ścieki trafiają do Dunajca

a+a-    Powrót       11 lipca 2018       Woda   

Trwa akcja usuwania skutków awarii oczyszczalni ścieków w Nowym Targu. Około południa w zakładzie wybuchł pożar, który został szybko ugaszony przez Straż Pożarną. Ogień zniszczył jednak rozdzielnię. Z powodu braku zasilania ścieki uchodzą do Dunajca. Na miejscu, poza strażakami są też pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Akcję koordynuje centrum zarządzania kryzysowego w Nowym Targu. Sytuacja jest monitorowana przez pracowników Wód Polskich.

Jak poinformowali Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu, natychmiast podjęto decyzję o sprowadzeniu z Zakopanego generatora prądu.

Dotąd nie stwierdzono zagrożenia ekologicznego. O rozwoju sytuacji w Nowym Targu będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

Źródło: KZGW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kraków: 170 mln zł na modernizację gospodarki wod-kan (26 listopada 2018)Prezes zakładu mleczarskiego usłyszał zarzuty zanieczyszczenia rzeki (14 listopada 2018)Wodociągi stawiają na nowoczesną technologię (06 listopada 2018)Tysiąc umów o dofinansowanie w ramach POiŚ (24 października 2018)Trigeneracja w częstochowskiej oczyszczalni (15 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
20 przykładów dobrych praktyk polskich gmin - pobierz Przewodnik ECO-MIASTO