Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Nieoczyszczone ścieki trafiają do Dunajca

a+a-    Powrót       11 lipca 2018       Woda   

Trwa akcja usuwania skutków awarii oczyszczalni ścieków w Nowym Targu. Około południa w zakładzie wybuchł pożar, który został szybko ugaszony przez Straż Pożarną. Ogień zniszczył jednak rozdzielnię. Z powodu braku zasilania ścieki uchodzą do Dunajca. Na miejscu, poza strażakami są też pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Akcję koordynuje centrum zarządzania kryzysowego w Nowym Targu. Sytuacja jest monitorowana przez pracowników Wód Polskich.

Jak poinformowali Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu, natychmiast podjęto decyzję o sprowadzeniu z Zakopanego generatora prądu.

Dotąd nie stwierdzono zagrożenia ekologicznego. O rozwoju sytuacji w Nowym Targu będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

Źródło: KZGW

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Piotrków Kujawski: Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków (21 marca 2019)MGMiŻŚ: 196 inwestycji w oczyszczalniach ścieków w latach 2016-2017 (15 marca 2019)Kujawsko-Pomorskie: Dofinansowanie na termomodernizację, instalacje PV i inwestycje wod-kan (15 marca 2019)Potęgowo: Ponad 500 tys. zł na instalacje PV (15 marca 2019)Gmina Świdnica: Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków (06 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony