Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Nieoczyszczone ścieki trafiają do Dunajca

a+a-    Powrót       11 lipca 2018       Woda   

Trwa akcja usuwania skutków awarii oczyszczalni ścieków w Nowym Targu. Około południa w zakładzie wybuchł pożar, który został szybko ugaszony przez Straż Pożarną. Ogień zniszczył jednak rozdzielnię. Z powodu braku zasilania ścieki uchodzą do Dunajca. Na miejscu, poza strażakami są też pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Akcję koordynuje centrum zarządzania kryzysowego w Nowym Targu. Sytuacja jest monitorowana przez pracowników Wód Polskich.

Jak poinformowali Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu, natychmiast podjęto decyzję o sprowadzeniu z Zakopanego generatora prądu.

Dotąd nie stwierdzono zagrożenia ekologicznego. O rozwoju sytuacji w Nowym Targu będziemy informowali w kolejnych komunikatach.

Źródło: KZGW

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Koprzywnica: Ponad 21 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków (11 lipca 2018)Bystrzyca Kłodzka: Ponad 22 mln zł na rozbudowę sieci wod-kan (09 lipca 2018)30 mln zł z funduszy unijnych na rozbudowę i modernizację systemów wod-kan (02 lipca 2018)88 mln zł na inwestycje kanalizacyjne na Pomorzu (21 czerwca 2018)Wielkopolskie: Ponad 67 mln zł na rozbudowę systemów wod-kan (20 czerwca 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony