Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Młodszy Specjalista w Dziale Zgód Wodnoprawnych Zarządu Zlewni PGW Wody Polskie
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne

a+a-    Powrót       02 stycznia 2020       Woda   

Z końcem roku 2019, Rada Ministrów znowelizowała rozporządzenie z dnia 22 grudnia 2017 roku w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne.

W nowym rozporządzeniu uchylone zostały przepisy dotyczące jednostkowych stawek opłat za pobór wód do celów produkcji wyrobów tekstylnych oraz do produkcji odzieży.

W ramach nowelizacji zaktualizowano również termin zmian jednostkowych stawek opłat za usługi wodne za pobór wód w formie opłaty stałej. Jak czytamy w rozporządzeniu:

„Do dnia 31 grudnia 2021 r. jednostkowe stawki opłat za usługi wodne za pobór wód w formie opłaty stałej, z wyłączeniem jednostkowych stawek opłat za usługi wodne za pobór wód do celów wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej dla instalacji posiadających w dniu wejścia w życie ustawy ważne pozwolenia wodnoprawne albo pozwolenia zintegrowane w formie opłaty stałej, wynoszą:

  1. za pobór wód podziemnych – 500 zł na dobę za 1 m3 /s za określony w pozwoleniu wodnoprawnym albo w pozwoleniu zintegrowanym maksymalny pobór wód;
  2. za pobór wód powierzchniowych – 250 zł na dobę za 1 m3 /s za określony w pozwoleniu wodnoprawnym albo w pozwoleniu zintegrowanym maksymalny pobór wód”.

Treść aktualnego rozporządzenia Rady Ministrów, jak i rozporządzenia z dnia 22 grudnia 2017 roku w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne jest dostępna w naszej bazie aktów prawnych.

Wiktor Wyżyński: Praktykant w redakcji Teraz Środowisko

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Do 30 stycznia podmioty obowiązane do ponoszenia opłat za usługi wodne składają kwartalne oświadczenia (15 stycznia 2020)Trwa nabór do Państwowej Rady Gospodarki Wodnej (10 stycznia 2020)Minister Gróbarczyk zapowiada nowelizację Prawa wodnego (30 grudnia 2019)Wrześniowa nowelizacja Prawa wodnego wchodzi w życie (25 listopada 2019)Wody opadowe trzeba zatrzymać i wykorzystać (18 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony