Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista ds. hydrotechnicznych PGW Wody Polskie
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód Arcadis

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne

a+a-    Powrót       02 stycznia 2020       Woda   

Z końcem roku 2019, Rada Ministrów znowelizowała rozporządzenie z dnia 22 grudnia 2017 roku w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne.

W nowym rozporządzeniu uchylone zostały przepisy dotyczące jednostkowych stawek opłat za pobór wód do celów produkcji wyrobów tekstylnych oraz do produkcji odzieży.

W ramach nowelizacji zaktualizowano również termin zmian jednostkowych stawek opłat za usługi wodne za pobór wód w formie opłaty stałej. Jak czytamy w rozporządzeniu:

„Do dnia 31 grudnia 2021 r. jednostkowe stawki opłat za usługi wodne za pobór wód w formie opłaty stałej, z wyłączeniem jednostkowych stawek opłat za usługi wodne za pobór wód do celów wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej dla instalacji posiadających w dniu wejścia w życie ustawy ważne pozwolenia wodnoprawne albo pozwolenia zintegrowane w formie opłaty stałej, wynoszą:

  1. za pobór wód podziemnych – 500 zł na dobę za 1 m3 /s za określony w pozwoleniu wodnoprawnym albo w pozwoleniu zintegrowanym maksymalny pobór wód;
  2. za pobór wód powierzchniowych – 250 zł na dobę za 1 m3 /s za określony w pozwoleniu wodnoprawnym albo w pozwoleniu zintegrowanym maksymalny pobór wód”.

Treść aktualnego rozporządzenia Rady Ministrów, jak i rozporządzenia z dnia 22 grudnia 2017 roku w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne jest dostępna w naszej bazie aktów prawnych.

Wiktor Wyżyński: Praktykant w redakcji Teraz Środowisko

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Mandat od Wód Polskich za mycie auta w rzece lub grodzenie działki przy wodzie? W życie wchodzą nowe przepisy (29 lipca 2020)Wody Polskie wyłoniły projektanta rozbiórki zbiornika w Wilkowicach (17 lipca 2020)Projekt zmian w Prawie wodnym wkrótce, znamy pierwsze szczegóły (09 lipca 2020)Inauguracyjne posiedzenie Państwowej Rady Gospodarki Wodnej 5. kadencji (26 czerwca 2020)Trwa aktualizacja planów zarządzania ryzykiem powodziowym (26 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony