Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz w Departamencie Bezpieczeństwa Jądrowego i Programów Międzynarodowych Państwowa Agencja Atomistyki
Specjalista ds. obsługi administracyjno - prawnej w zakresie postępowań administracyjnych dotyczących przestrzegania przepisów o ochronie środowiska WIOŚ Łódź

Nowe stanowisko Piotra Woźnego

a+a-    Powrót       11 czerwca 2018       Powietrze i klimat   

Piotr Woźny został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Zarządu NFOŚiGW przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Zakres obowiązków nowego wiceprezesa nie został jeszcze ustalony.

W latach 2000–2001 Piotr Woźny był wiceministrem w resorcie łączności w rządzie Jerzego Buzka. Po zakończeniu pracy w administracji państwowej był zaangażowany do 20 listopada 2015 r. w rozwój i zarządzanie praktyką prawniczą prowadzoną przez GWW Woźny i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Spółka partnerska. W listopadzie 2015 roku Woźny został wiceministrem cyfryzacji, pełnił tę funkcję do końca marca 2017 r. W Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadał za departament telekomunikacji i nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przygotowywał konkursy na dotacje dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do internetu, odpowiadał za przygotowanie projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Po odejściu z Ministerstwa Cyfryzacji Woźny został doradcą ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju.

Wiceminister, pełnomocnik, wiceprezes

W styczniu br. Woźny został mianowany wiceministrem w nowoutworzonym Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie odpowiadał m.in. za działania na rzecz poprawy jakości powietrza, w tym program Czyste Powietrze. Jednak już w marcu został odwołany z tego stanowiska (decyzją nowego premiera Mateusza Morawieckiego odwołano wtedy 17 wiceministrów). Woźny pozostał jednak w rządzie jako pełnomocnik ds. programu Czyste Powietrze.

- Z dniem 1 czerwca 2018 r. Piotr Woźny został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na podstawie art. 400i ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska - poinformował nas rzecznik prasowy NFOŚiGW Sławomir Kmiecik.

Kmiecik dodał, że cały czas trwają ustalenia dotyczące zakresu obowiązków, za które będzie odpowiedzialny wiceprezes Woźny.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowa poprawka do Prawa ochrony środowiska (14 lutego 2019)Kowalczyk: przyjąłem dymisję prezesa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy (12 lutego 2019)Czterech zatrzymanych za nielegalne wyrzucanie odpadów (10 stycznia 2019)Śląsk jest skazany na wieczne odpompowywanie wody (04 stycznia 2019)O zrównoważonym zarządzaniu wodami opadowymi na konferencji w Gdańsku (28 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony