Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor wojewódzki w Wydziale Infrastruktury Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Specjalista w Wydziale Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000 Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Nowe stanowisko Piotra Woźnego

a+a-    Powrót       11 czerwca 2018       Powietrze i klimat   

Piotr Woźny został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Zarządu NFOŚiGW przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Zakres obowiązków nowego wiceprezesa nie został jeszcze ustalony.

W latach 2000–2001 Piotr Woźny był wiceministrem w resorcie łączności w rządzie Jerzego Buzka. Po zakończeniu pracy w administracji państwowej był zaangażowany do 20 listopada 2015 r. w rozwój i zarządzanie praktyką prawniczą prowadzoną przez GWW Woźny i Partnerzy Radcowie Prawni i Doradcy Podatkowi Spółka partnerska. W listopadzie 2015 roku Woźny został wiceministrem cyfryzacji, pełnił tę funkcję do końca marca 2017 r. W Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadał za departament telekomunikacji i nadzór nad Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Przygotowywał konkursy na dotacje dla operatorów budujących sieci szybkiego dostępu do internetu, odpowiadał za przygotowanie projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Po odejściu z Ministerstwa Cyfryzacji Woźny został doradcą ówczesnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego w resorcie rozwoju.

Wiceminister, pełnomocnik, wiceprezes

W styczniu br. Woźny został mianowany wiceministrem w nowoutworzonym Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie odpowiadał m.in. za działania na rzecz poprawy jakości powietrza, w tym program Czyste Powietrze. Jednak już w marcu został odwołany z tego stanowiska (decyzją nowego premiera Mateusza Morawieckiego odwołano wtedy 17 wiceministrów). Woźny pozostał jednak w rządzie jako pełnomocnik ds. programu Czyste Powietrze.

- Z dniem 1 czerwca 2018 r. Piotr Woźny został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na podstawie art. 400i ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska - poinformował nas rzecznik prasowy NFOŚiGW Sławomir Kmiecik.

Kmiecik dodał, że cały czas trwają ustalenia dotyczące zakresu obowiązków, za które będzie odpowiedzialny wiceprezes Woźny.

Dominika Adamska: Sekretarz redakcji, geograf

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kowalczyk: reforma wojewódzkich funduszy ochrony środowiska dała ponad 4 mln zł oszczędności (17 września 2018)41 miliardów złotych na rzecz polskiego środowiska (12 września 2018)EkoPawilon miejscem rozmów o zmianach klimatu przed COP24 (30 sierpnia 2018)Otwarto nowy Wydział Spraw Terenowych RDOŚ (30 sierpnia 2018)Małopolska: 240 tys. zł na działania edukacyjne (24 sierpnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony