Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. sprzedaży ATMOTERM S.A.
Specjalista ds. ochrony środowiska TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.

Od Nowego Roku zmienia się podmiot udostępniający informacje o tle substancji w powietrzu

a+a-    Powrót       28 grudnia 2018       Powietrze i klimat   

Od 1 stycznia 2019 organem udostępniającym informacje o tle substancji w powietrzu będzie Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Zmiana ta wynika z przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2018 poz. 1479), która obowiązek realizacji tego zadania przenosi z wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska na Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

W zawiązku z powyższym, od 1 stycznia 2019 r., wnioski o udostępnienie informacji o tle substancji w powietrzu należy kierować do właściwego regionalnego wydziału monitoringu środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a w przypadku województwa mazowieckiego do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Wzory wniosków o udostępnienie informacji o poziomie tła substancji w powietrzu dla poszczególnych województw są dostępne na stronie internetowej GIOŚ.

Źródło: GIOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ochrona powietrza wspólną sprawą opolskich samorządowców (18 stycznia 2019)Jakie zmiany w programie Czyste Powietrze? (17 stycznia 2019)Warszawa: Drony wykryją, kto spala odpady w piecach (14 stycznia 2019)Aglomeracja Wałbrzyska: Dotacje na modernizację systemów grzewczych (10 stycznia 2019)Bielsko-Biała: Kontrole jakości powietrza przy użyciu drona (08 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony