Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. ochrony środowiska w zakresie ochrony powietrza WIOŚ Gdańsk
Specjalista ds. ochrony środowiska TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.

Od Nowego Roku zmienia się podmiot udostępniający informacje o tle substancji w powietrzu

a+a-    Powrót       28 grudnia 2018       Powietrze i klimat   

Od 1 stycznia 2019 organem udostępniającym informacje o tle substancji w powietrzu będzie Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Zmiana ta wynika z przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2018 poz. 1479), która obowiązek realizacji tego zadania przenosi z wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska na Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

W zawiązku z powyższym, od 1 stycznia 2019 r., wnioski o udostępnienie informacji o tle substancji w powietrzu należy kierować do właściwego regionalnego wydziału monitoringu środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a w przypadku województwa mazowieckiego do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Wzory wniosków o udostępnienie informacji o poziomie tła substancji w powietrzu dla poszczególnych województw są dostępne na stronie internetowej GIOŚ.

Źródło: GIOŚ

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Raport ONZ: Tylko globalna interwencja pozwoli uniknąć katastrofy (20 marca 2019)Metropolia GZM: Dodatkowe 40 mln zł na działania antysmogowe (13 marca 2019)Cena chaosu przestrzennego to 2,2 tys. zł rocznie na osobę (12 marca 2019)Eko Patrol GIG zbada jakość powietrza w Wielkopolsce (12 marca 2019)Złożono projekt uchwały zakazującej spalania wegla na opolszczyźnie (11 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony