Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
19.01.2021 19 stycznia 2021

Od Nowego Roku zmienia się firma odbierająca odpady od mieszkańców Bytomia

   Powrót       28 grudnia 2020       Odpady   

Od 1 stycznia 2021 r. konsorcjum FCC Polska Sp. z o.o. i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Zabrza rozpocznie obsługę Bytomia w zakresie odbioru oraz zagospodarowania odpadów.

Umowa z miastem Bytom obejmuje między innymi odbiór odpadów komunalnych, odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz, częstsze niż dotychczas, przyjmowanie i odbieranie odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nowy partner zajmie się także odbiorem odpadów remontowych przy jednoczesnym zapewnieniu większej liczby kontenerów i worków typu BIG-BAG. Dodatkowo od mieszkańców domów jednorodzinnych częściej odbierana będzie frakcja żółta, czyli tworzywa sztuczne i metale.

Dodatkowo w mieście pojawi się około 6500 sztuk nowych pojemników na frakcję bio - to wymóg postawiony przed nowym operatorem przez Urząd Miasta Bytom. Pojemniki te będą wyposażone w wentylację i ruszt ociekowy, co zmniejszy intensywność nieprzyjemnego zapachu, a kratka odciekowa oddzielać będzie stałą frakcję odpadów od nagromadzonych na dnie płynów, co z kolei ma umożliwić bardziej efektywny odzysk odpadów.

Usługi w rejonie Śródmieścia nadal będzie wykonywał poprzedni operator – teraz jako podwykonawca FCC Polska.

Bytom na co dzień obsługiwać będzie około 130 pracowników oraz 27 specjalistycznych pojazdów o różnym przeznaczeniu (odbiór odpadów komunalnych, pojazdy z żurawiami do odbioru BIG-BAG czy pojazdy wyposażone w myjki).

Czytaj: Projekt KPGO 2022. Resort wskazuje nowe potrzeby inwestycyjne w zakresie gospodarki odpadami

Źródło: FCC Polska Sp. z o.o.

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czy nowelizacja ustawy śmieciowej da oddech gminom borykającym się z gospodarką odpadami? (08 stycznia 2021)We Wrocławiu SZOP-y odbiorą od mieszkańców odpady problematyczne (04 stycznia 2021)Nowela ucpg z podpisem prezydenta (23 grudnia 2020)Precedens w odpadach. Zduńska Wola wygrała w KIO z odpadowymi gigantami (21 grudnia 2020)Czy pandemia to Eldorado dla spalarni odpadów medycznych? (18 grudnia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony