Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. obsługi klienta Eneris Surowce S.A.
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny Centrum Elektroniki Stosowanej CES

Zatrzymania ws. nielegalnego gromadzenia ponad 105 ton niebezpiecznych odpadów

a+a-    Powrót       01 października 2020       Odpady   

Funkcjonariusze z Piły (woj. wielkopolskie) zatrzymali 5 osób podejrzanych o nielegalne magazynowanie ponad 105 ton niebezpiecznych odpadów. Zatrzymano również mężczyznę, u którego na posesji znaleziono ponad 20 sztuk padłej trzody chlewnej. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie poinformował w środę mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile. Jak tłumaczył, 28 września policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Pile weszli na teren jednej z posesji w gminie Szydłowo. - Na miejscu funkcjonariusze znaleźli 100 zbiorników z różnego rodzaju substancjami. Łącznie gromadzono w nich ponad 105 ton odpadów. Po pobraniu próbek, biegły sądowy z zakresu ochrony środowiska potwierdził, że zgromadzone odpady stwarzają zagrożenie dla ludzi oraz środowiska – poinformował Panglisz.

Czytaj też: GIOŚ kręci bat na przestępców środowiskowych. W tempie largo czy allegro?

Dodał, że działania na miejscu prowadziła także m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. - Dodatkowo w innym budynku gospodarczym funkcjonariusze ujawnili padłą trzodę chlewną. Powiatowy Lekarz Weterynarii potwierdził, że niewłaściwe warunki, w jakich przebywały zwierzęta, oraz brak należytej opieki doprowadziły do ich zgonu. 29-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami – wskazał Panglisz.

Czytaj też: Policja apeluje o ostrożność podczas zawierania umów z firmami zajmującym się gospodarką odpadami

We wtorek w sprawie zatrzymano 5 osób, które mają związek z procederem gromadzenia niebezpiecznych odpadów. Do zatrzymań doszło na terenie województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Trzy z podejrzanych osób zostały objęte dozorem policyjnym. Wobec dwóch mężczyzn śledczy będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Akt oskarżenia ws. grupy przestępczej nielegalnie gromadzącej odpady (16 października 2020)Źle się dzieje z recyklingiem. UE może nie spełnić celów w tym zakresie (09 października 2020)Po skażeniu na Kamczatce zginęły organizmy zasiedlające dno morskie (08 października 2020)GIOŚ: odpady, które trafią do Rębiszowa, nie są niebezpieczne ani toksyczne (25 września 2020)Jak złożyć i wypełnić sprawozdanie w BDO na nowych zasadach? (23 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony