Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Doradztwo w zakresie retencji i zagospodarowania wód opadowych firmy Arcadis
Unikalna oczyszczalnia Bio Solid firmy BAMARTECH

Substancja ropopochodna w olsztyńskiej oczyszczalni ścieków

a+a-    Powrót       19 grudnia 2019       Woda   

Substancję ropopochodną, która napłynęła do oczyszczalni ścieków, usuwali w środę wieczorem olsztyńscy strażacy. Substancja napłynęła do oczyszczalni wraz ze ściekami kanalizacyjnymi - przekazał PAP, rzecznik olsztyńskich strażaków Sławomir Filipowicz.

Strażaków o zanieczyszczeniu zawiadomili pracownicy oczyszczalni przy ulicy Leśnej w Olsztynie. Substancja ropopochodna zaczęła wpływać do biologicznej części oczyszczalni, której groziło zniszczenie. Straż podaje, że substancja pokrywa około 40 m kw.

Strażacy z plutonu ratownictwa chemicznego i ekologicznego ustawili rękawy asekuracyjne, dzięki którym zanieczyszczenie jest gromadzone na powierzchni i zostanie wybrane na zewnątrz. Ustawione są też zapory, by substancja nie przedostała się do przepływającej w pobliżu rzeki Łyny. Na miejscu są służby z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - wyjaśnił rzecznik straży pożarnej.

Nie wiadomo, w jaki sposób zanieczyszczenie ropopochodne dostało się do instalacji kanalizacyjnej. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ARLEM alarmuje: Zanieczyszczenie plastikiem i ocieplenie klimatu - główne problemy regionu śródziemnomorskiego (24 stycznia 2020)Gdańsk: Miasto kandydatem do tytułu Zielonej Stolicy Europy 2022 (23 stycznia 2020)Olsztyn: 39 mln zł na budowę nowego kolektora sanitarnego (21 stycznia 2020)Pompy ciepła, energia z OZE, biomasa - dostępne dofinansowania dla przedsiębiorców (20 stycznia 2020)Szczecin: Oficjalne otwarcie nowego Ekoportu (20 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony