Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Centralnym Laboratorium Badawczym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie
Woda wysokoozonowana do zwalczania koronawirusa i innych zagrożeń WOFIL Robert Muszański

Substancja ropopochodna w olsztyńskiej oczyszczalni ścieków

a+a-    Powrót       19 grudnia 2019       Woda   

Substancję ropopochodną, która napłynęła do oczyszczalni ścieków, usuwali w środę wieczorem olsztyńscy strażacy. Substancja napłynęła do oczyszczalni wraz ze ściekami kanalizacyjnymi - przekazał PAP, rzecznik olsztyńskich strażaków Sławomir Filipowicz.

Strażaków o zanieczyszczeniu zawiadomili pracownicy oczyszczalni przy ulicy Leśnej w Olsztynie. Substancja ropopochodna zaczęła wpływać do biologicznej części oczyszczalni, której groziło zniszczenie. Straż podaje, że substancja pokrywa około 40 m kw.

Strażacy z plutonu ratownictwa chemicznego i ekologicznego ustawili rękawy asekuracyjne, dzięki którym zanieczyszczenie jest gromadzone na powierzchni i zostanie wybrane na zewnątrz. Ustawione są też zapory, by substancja nie przedostała się do przepływającej w pobliżu rzeki Łyny. Na miejscu są służby z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - wyjaśnił rzecznik straży pożarnej.

Nie wiadomo, w jaki sposób zanieczyszczenie ropopochodne dostało się do instalacji kanalizacyjnej. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Z odwiertu w Sękowej nie popłynie gorąca woda, natrafiono na gaz (18 września 2020)Budżet programu „Moja Woda” został wyczerpany w dwa miesiące, będzie kontynuacja w 2021 r. (16 września 2020)Badania: Lodowiec Thwaites topnieje coraz szybciej, odpowiadając za 4 proc. globalnego wzrostu poziomu morza (14 września 2020)Wody Polskie: zrzut ścieków do Odry bez pozwolenia wodnoprawnego (10 września 2020)Małopolska: Rusza budowa nowych dworców w Biadolinach i Sterkowcu (10 września 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony