Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Ochrony Środowiska BIO-INDUSTRY
Systemy kogeneracyjne na biogaz i gaz ziemny firmy Centrum Elektroniki Stosowanej CES

Opole bez umowy na wywóz odpadów zmieszanych

a+a-    Powrót       03 stycznia 2020       Odpady   

- Od czwartku, 2 stycznia, miasto Opole jest bez umowy na zagospodarowanie odpadów komunalnych - poinformowała rzecznik miasta Opole Katarzyna Oborska-Marciniak. W związku z brakiem umowy w najbliższych dniach zostanie zatrzymany odbiór odpadów zmieszanych od mieszkańców miasta. Według przedstawiciela miasta, powodem braku umowy są zbyt wysokie oczekiwania finansowe ze strony firmy Remondis - obsługującej odbiór odpadów.

- Sytuacja ma swoje podstawy w drastycznej podwyżce cen za zagospodarowanie odpadów, którą proponuje Remondis. Od stycznia 2020 roku cena ta miałaby wzrosnąć z 311 zł na 486 zł brutto za tonę. W trakcie jesiennych negocjacji kwota oscylowała wokół 360 zł, dlatego nowa stawka jest dla nas ogromnym zaskoczeniem. W efekcie tej podwyżki cena dla mieszkańców mogłaby wzrosnąć z 19 nawet do 30 zł miesięcznie. W obliczu tego, że podstawy nowej ceny zaproponowanej przez Remondis nie są dla nas jasne, nie możemy się zgodzić na tę propozycję. Domagamy się wyjaśnień ze strony Remondisu, do tego czasu umowa na zagospodarowanie odpadów nie zostanie podpisana przez Miasto Opole - poinformowała Oborska-Marciniak. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ROP według producentów opakowań. Organizacje zrzeszające przekazały swoje propozycje Ministrowi Klimatu (20 lutego 2020)Policja udaremniła powstanie nielegalnego wysypiska w Zabrzu (20 lutego 2020)Gdańsk: Ruszyła druga edycja projektu Planeta odzysku (19 lutego 2020)Gospodarka odpadami w Polsce, czyli rozszerzona odpowiedzialność samorządu (18 lutego 2020)WIOŚ wykrył nieprawidłowości w firmach odbierających odpady z warszawskiej "Czajki" (13 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony