Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. społecznych aspektów zmian klimatu w zakresie merytorycznych przygotowań PL do udziału w konferencji COP24 Outworking
Główny specjalista/doradca w Departamencie Adaptacji do Zmian Klimatu i Zagrożeń Środowiska NFOŚiGW

Organizacja COP24 na specjalnych zasadach

a+a-    Powrót       06 grudnia 2017       Powietrze i klimat   

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, która ma umożliwić sprawną organizację w Katowicach konferencji klimatycznej COP24 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Chodzi o przedłożony przez Ministra Środowiska projekt "ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją sesji Konferencji Stron Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w Rzeczypospolitej Polskiej".

Zgodnie z komunikatem CIR, przewidziano w nim rozwiązania "umożliwiające sprawną i bezpieczną organizację w Polsce konferencji klimatycznej (Konferencja COP24)", która odbędzie się w Katowicach od 3 do 14 grudnia 2018 r.W projektowanych przepisach szczegółowo określono zadania organów administracji publicznej oraz służb związane z organizacją w Polsce Konferencji COP24, zasady finansowania tych zadań, a także rozwiązania tymczasowe niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa.

Zespół ds. organizacji Konferencji COP24

- Do koordynacji działań organów administracji publicznej związanych z przygotowaniem konferencji powołany zostanie międzyresortowy Zespół ds. organizacji Konferencji COP24 - napisano. Dodano, że będzie on także monitorował postępy przygotowań do zorganizowania tego wydarzenia i nadzorował realizację działań z nim związanych. - Przewodniczący zespołu (Minister Środowiska) będzie musiał przedstawić Radzie Ministrów informację o realizacji tych zadań – do 30 marca 2019 r. - wskazano.

W projektowanych przepisach przewidziano też "szczególne zasady realizacji zamówień publicznych związanych z organizacją Konferencji COP24". Zorganizowanie Konferencji COP24 i pełnienie przez Polskę funkcji Prezydencji Konferencji Stron ma być sfinansowane, w istotnej części, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - W projekcie określono górny limit tych środków na ok.128 mln zł. Zapewni to stabilne sfinansowanie tego przedsięwzięcia - czytamy.

Ustawa ma wejść w życie po 14 dniach od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i będzie obowiązywać do końca 2019 r. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Michał Kurtyka dobrze oceniony w Brukseli (25 czerwca 2018)Koniec gazowego giganta (21 czerwca 2018)Unijny budżet dla LIFE zwiększony o 60 proc. (05 czerwca 2018)Tomasz Dąbrowski wiceministrem w resorcie energii (05 czerwca 2018)Przestrzeń rynkowa dla biopaliw wciąż niewykorzystana (30 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony