Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Badań Regionalnych Główny Urząd Statystyczny
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ

Oświęcim: 48 mln zł unijnych dotacji na miejskie inwestycje

a+a-    Powrót       27 marca 2018       Planowanie przestrzenne   

48 mln zł z funduszy UE pozyskały w ostatnim czasie na inwestycje w mieście władze Oświęcimia. Prezydent miasta Janusz Chwierut poinformował, że dzięki tym pieniądzom zrealizowanych zostanie w ciągu najbliższych trzech lat dziewięć inwestycji.

Samorządowiec poinformował, że inwestycjami, które ostatnio otrzymały dofinansowanie, jest budowa domu kultury w dzielnicy Zasole oraz rozbudowa punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonych przez Zakład Usług Komunalnych.

1,7 mln zł na rozbudowę PSZOK

Prace przy budowie placówki kultury rozpoczęły się w połowie ub.r. i mają potrwać do jesieni br. Obejmują m.in. adaptację na jej potrzeby dawnej wymiennikowni ciepła, w tym dobudowanie do niej nowego skrzydła. Powstaną też miejsca parkingowe. Koszt inwestycji wynosi ok. 5,8 mln zł, z czego 3,2 mln zł będzie pochodziło z funduszy UE. Na rozbudowę punktów selektywnej zbiórki odpadów Oświęcim otrzyma 1,7 mln zł.

Rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień przypomniała, że wcześniej samorząd pozyskał m.in. unijne fundusze na budowę przy dworcu PAP wielopoziomowego parking typu Park and Ride, który będzie pełnił funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic lub Czechowic-Dziedzic. Dofinansowanie otrzymała budowa Parku Pojednania Narodów, który powstaje na terenie w pobliżu byłego niemieckiego obozu Auschwitz I.

Termomodernizacja przychodni, przedszkola i harcówki

Komunalny Miejski Zakład Komunikacji pozyskał 18 mln zł na zakup 19 autobusów Solaris. Z własnych pieniędzy firma dołożyła 3 mln zł. - Pierwszych pięć nowych autobusów wyjedzie na ulice miasta wiosną – poinformowała Kwiecień. Miasto zdobyło unijne pieniądze m.in. także na termomodernizację dwóch przychodni zdrowia, przedszkoli, harcówki i środowiskowego domu samopomocy, zabezpieczenie wzgórza zamkowego wraz z przygotowaniem znajdujących się tam tuneli do zwiedzania przez turystów oraz rozbudowę dziennego domu pomocy.

Magistrat ma już gotowe projekty kolejnych przedsięwzięć, które mogą otrzymać finansowanie unijne. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Centralny rejestr pieców i kotłów coraz bliżej (21 września 2018)Pomorskie: Ponad 60 mln zł na instalacje OZE (21 września 2018)Oświęcim: Blisko 9 mln zł na utworzenie parku (20 września 2018)Przydomowe oczyszczalnie ścieków z dofinansowaniem z RPO (19 września 2018)Innowacyjne Eco-Miasto 2018: Od energooszczędnych budynków po finansowanie miejskich inwestycji (17 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony