Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. budżetowo-organizacyjnych w Departamencie Leśnictwa Ministerstwo Środowiska
Opracowania, pozyskiwanie dofinansowań, strategiczne dokumenty, konsulting firmy Ekodialog

Oświęcim: 48 mln zł unijnych dotacji na miejskie inwestycje

a+a-    Powrót       27 marca 2018       Planowanie przestrzenne   

48 mln zł z funduszy UE pozyskały w ostatnim czasie na inwestycje w mieście władze Oświęcimia. Prezydent miasta Janusz Chwierut poinformował, że dzięki tym pieniądzom zrealizowanych zostanie w ciągu najbliższych trzech lat dziewięć inwestycji.

Samorządowiec poinformował, że inwestycjami, które ostatnio otrzymały dofinansowanie, jest budowa domu kultury w dzielnicy Zasole oraz rozbudowa punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonych przez Zakład Usług Komunalnych.

1,7 mln zł na rozbudowę PSZOK

Prace przy budowie placówki kultury rozpoczęły się w połowie ub.r. i mają potrwać do jesieni br. Obejmują m.in. adaptację na jej potrzeby dawnej wymiennikowni ciepła, w tym dobudowanie do niej nowego skrzydła. Powstaną też miejsca parkingowe. Koszt inwestycji wynosi ok. 5,8 mln zł, z czego 3,2 mln zł będzie pochodziło z funduszy UE. Na rozbudowę punktów selektywnej zbiórki odpadów Oświęcim otrzyma 1,7 mln zł.

Rzecznik magistratu Katarzyna Kwiecień przypomniała, że wcześniej samorząd pozyskał m.in. unijne fundusze na budowę przy dworcu PAP wielopoziomowego parking typu Park and Ride, który będzie pełnił funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic lub Czechowic-Dziedzic. Dofinansowanie otrzymała budowa Parku Pojednania Narodów, który powstaje na terenie w pobliżu byłego niemieckiego obozu Auschwitz I.

Termomodernizacja przychodni, przedszkola i harcówki

Komunalny Miejski Zakład Komunikacji pozyskał 18 mln zł na zakup 19 autobusów Solaris. Z własnych pieniędzy firma dołożyła 3 mln zł. - Pierwszych pięć nowych autobusów wyjedzie na ulice miasta wiosną – poinformowała Kwiecień. Miasto zdobyło unijne pieniądze m.in. także na termomodernizację dwóch przychodni zdrowia, przedszkoli, harcówki i środowiskowego domu samopomocy, zabezpieczenie wzgórza zamkowego wraz z przygotowaniem znajdujących się tam tuneli do zwiedzania przez turystów oraz rozbudowę dziennego domu pomocy.

Magistrat ma już gotowe projekty kolejnych przedsięwzięć, które mogą otrzymać finansowanie unijne. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowe cele klimatyczne dla żeglugi morskiej (20 kwietnia 2018)Opole: 12 mln zł na ochronę powietrza (20 kwietnia 2018)Jaworzno: Miasto planuje pozyskać dotację na inwestycje w OZE (19 kwietnia 2018)Warmińsko-mazurskie: 10 mln zł dla samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (19 kwietnia 2018)Poznań: 8 mln zł na termomodernizację placówek zdrowia (19 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony