Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Przedstawiciel Handlowy SUEZ Polska Sp. z o.o.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

MŚ: pakiet uszczelniający w gospodarce odpadowej od września

a+a-    Powrót       08 czerwca 2018       Odpady   

1 września to realna data wejścia w życie przepisów mających uszczelnić gospodarkę odpadową w Polsce - ocenił w piątek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Ministerstwo Środowiska chce m.in. wzmocnić inspektorów środowiska i zwiększyć odpowiedzialność firm.

Kowalczyk poinformował na konferencji prasowej, że ministerstwo przygotowało dwa projekty nowelizacji ustaw: o Inspekcji Ochrony Środowiska i odpadach, które mają ukrócić nieprawidłowości w gospodarce odpadowej w Polsce. Resort liczy, że w przyszłym tygodniu pakiet zostanie przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów i następnie w niedługim czasie przez rząd.

Kowalczyk ocenił, że ustawy mogą zostać uchwalone jeszcze w lipcu, tak by od września weszły w życie. - 1 września to realna data - dodał szef resortu środowiska.

Nowe przepisy w ustawie o IOŚ pozwolą m.in. wzmocnić uprawnienia inspektorów ochrony środowiska. Nie będą oni musieli informować o kontroli i będą mogli ją przeprowadzić o każdej porze dnia i nocy. Ustawy przewidują także większą odpowiedzialność przedsiębiorców. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Odkryto nielegalne składowisko odpadów medycznych (13 listopada 2018)Operatorzy odpadów i technologia mogą wspierać samorządy w gospodarce o obiegu zamkniętym (07 listopada 2018)Firmy budowlane mają problem. Nałożono na nie obowiązek, ale nie mają jak go wypełnić (07 listopada 2018)Pożar w zakładzie paliw alternatywnych opanowany (05 listopada 2018)GOZ bez tajemnic (29 października 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony