Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale do spraw Szkód w Środowisku i Ochrony Przyrody Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu Arcadis

Paweł Ciećko odwołany ze stanowiska Głównego Inspektora Ochrony Środowiska

a+a-    Powrót       30 lipca 2020       Management   

Premier odwołał Pawła Ciećko ze stanowiska Głównego Inspektora Ochrony Środowiska - poinformował w środę Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Ciećko był szefem GIOŚ od 2018 roku.

- Prezes Rady Ministrów z dniem 28 lipca 2020 r. odwołał Pana Pawła Ciećko ze stanowiska Głównego Inspektora Ochrony Środowiska - brzmi komunikat opublikowany na stronie GIOŚ.

Od sierpnia do listopada 2018 roku Ciećko pełnił obowiązki Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. W listopadzie 2018 r. został powołany na Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Ciećko studiował na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Wydziale Zootechnicznym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Czytaj też: [WYWIAD] GIOŚ kręci bat na przestępców środowiskowych. W tempie largo czy allegro?

W swojej karierze zawodowej piastował m.in. funkcję Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych, Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, a od stycznia 2007 r. Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Areszt w związku z nielegalnym postępowaniem z odpadami (21 lipca 2020)Nowa aplikacja i portal w zakresie uwalniania i transferu zanieczyszczeń (20 lipca 2020)Śledztwo ws. porzuconych w lesie odpadów (20 lipca 2020)Przestępczość środowiskowa nie jedno ma imię (16 lipca 2020)GIOŚ kręci bat na przestępców środowiskowych. W tempie largo czy allegro? (15 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony