Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik robót/budowy (budownictwo hydrotechniczne i przemysłowe) Enerko Energy Sp. z o.o.
System Zero - rewolucja w pompach ciepła do zastosowań komercyjnych firmy Glen Dimplex Polska

Październik pod znakiem czystej energii

a+a-    Powrót       10 października 2018       Energia   

Warszawa po raz kolejny będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. W dniach 11-13 października 2018 roku odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-Energy, które są kontynuacją wieloletniej tradycji targów OZE w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Ideą każdych targów jest prezentacja oferty wystawców konkretnej i ściśle określonej grupie docelowej. Koncepcja RE-Energy odbiega jednak od tradycyjnego pojęcia targów i stawia sobie dość wysoko poprzeczkę. RE-Energy to z jednej strony międzynarodowa platforma spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii, którzy pokażą potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju i poza jego granicami. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Trzy dni targowe to dni wypełnione konferencjami również tymi o zasięgu międzynarodowym, podczas których omawiane będą istotne dla rynku OZE tematy. Organizatorzy chcą wyjść na przeciw zapotrzebowaniu osób prywatnych. 11 i 12 października będą dniami biznesowymi, natomiast 13 października będzie dniem otwartym. Targi RE-Energy mają za zadanie pokazać, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej są proste, a w efekcie opłacalne.

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty program merytoryczny - specjalistyczne konferencje, kongresy i fora branżowe, umożliwiające wymianę wiedzy, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy dla sektora OZE.

Pierwszy dzień targów uświęci III Kongres Magazynowania Energii w Polsce, który Kongres będzie miejscem spotkania i dyskusji na temat potrzeby i potencjału stosowania magazynów energii w Polsce. 11 października będzie również pod znakiem debat. Pierwsza z nich to Debata „Dokąd zmierza Polska fotowoltaika?” Tuż po tej dyskusji będzie następna debata „Scenariusz cen energii elektrycznej do 2030 roku” organizowana przy współpracy z Instytutem Energetyki Odnawialnej. Pompom ciepła będzie poświęcone Seminarium: Pompy ciepła i magazynowanie ciepła. Korzyści zastosowania dla gospodarki.

Drugiego dnia odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce. 12 października będzie również można zaczerpnąć informacji na temat pokonywania barier w finansowaniu rozwiązań energooszczędnych w MŚP przemysłu metalowo-maszynowego. Tej tematyce będzie poświęcone seminarium realizowane w ramach projektu EE-METAL, programu badawczego UE Horyzont 2020.

13 października odbędzie się Forum: Fotowoltaika dla każdego. Tego samego dnia będzie można również uczestniczyć w Forum: Pompa Ciepła w każdym domu.

Samorządowe Dni Elektromobilności dadzą odpowiedz na pytanie jak wybrać samochód elektryczny na potrzeby biurowe i reprezentacyjne? Jak przeprowadzić inwestycje związane z budową infrastruktury doładowania? Jak zorganizować specjalne strefy czystego powietrza, by wyborcy chcieli to zaakceptować? – oto niektóre zagadnienia, na które znajdziesz odpowiedź w czasie naszych konsultacji w formacie World Cafe.

Filmowa Strefa Kariery

W tej strefie będzie można zaczerpnąć informacji o rynki pracy w branży OZE. Planowane zagadnienia:

  • Portret pracownika: Operator sterowniczy spalarni odpadów
  • Jak rozpocząć udaną karierę w branży OZE?
  • Portret pracownika: Gleboznawca
  • Głos branży: Energetyka wodna daje pasjonującą pracę
  • Portret pracownika: Kierownik oczyszczalni ścieków
  • Rekruter radzi: Trzeba się specjalizować i wiedzieć, czego się chce
  • Portret pracownika: Serwisant elektrowni wiatrowych
  • Głos branży: Biogaz rolniczy to perspektywa tysięcy miejsc pracy
  • Portret Pracownika: Audytor energetyczny
  • Rekruter radzi: Kogo szukają pracodawcy?

Spotkania biznesowe w strefie Networkingu

Impreza ta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy pragną współpracować z firmami z szeroko rozumianego sektora energetycznego, w szczególności związanymi z odnawialnymi źródłami energii oraz budynkami energooszczędnymi. Spotkania kooperacyjne to szybki i łatwy sposób nawiązania biznesowych kontaktów. W ciągu ok. 20 minut mają Państwo okazję przedstawić rozmówcy profil swojej firmy oraz zapoznać się z jego działalnością. Po upływie tego czasu rozpoczyna się rozmowa z następnym potencjalnym partnerem biznesowym.

Targom RE-energy będzie towarzyszyć strefa TermoEXPO poświęcona tematyce ekologicznego ogrzewania i termomodernizacji. W ramach strefy TERMOEXPO zwiedzający będą mogli uczestniczyć w Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, które odbędzie sie12 października. Każdy, kto buduje lub remontuje dom inwestuje zarówno w swoją przyszłość, jak i kolejnych pokoleń. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko sprawią, że nasza inwestycja zwróci się stosunkowo szybko, ale również będzie przyjazna dla środowiska i poprawi komfort naszego życia. Wspólnie z ekspertami z branży przedstawimy optymalne rozwiązania

Więcej informacji na stronie organizatora targów: www.reenergyexpo.pl

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Słoneczne oszczędności w Rudzie Śląskiej (26 czerwca 2019)Hossa na rynku fotowoltaiki w Polsce (25 czerwca 2019)Seminarium PPA w sierpniu w Katowicach (21 czerwca 2019)Plan zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich trafi do Rady Ministrów w październiku br. (18 czerwca 2019)III edycja konferencji SEED (17 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony