Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Pesa Bydgoszcz złożyła odwołanie ws. przetargu na warszawskie tramwaje

a+a-    Powrót       19 lutego 2019       Transport   

Pesa Bydgoszcz skierowała w poniedziałek dowołanie do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na dostawę taboru dla Tramwajów Warszawskich - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do fabryki. Informację potwierdził szef PR spółki Maciej Grześkowiak.

- Zdecydowaliśmy się na to przede wszystkim z uwagi na istotność postępowania oraz możliwość kontynuacji współpracy z Tramwajami Warszawskimi. Po analizie dokumentów oraz zapoznaniu się z dostępnymi informacjami postanowiliśmy odnieść się między innymi do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę - powiedział na pytanie PAP Grześkowiak.

O rozstrzygnięciu przetargu przez Tramwaje Warszawskie na dostawę tramwajów 8 lutego poinformowały władze stolicy. Zamówienie dotyczyło 123 tramwajów (85 dwukierunkowych dł. 33 m, 18 jednokierunkowych dł. 33 m, 20 jednokierunkowych dł. 24 m), z opcją rozszerzenia dostaw o kolejne 90 tramwajów (po 45 jednokierunkowych i dwukierunkowych dł. 33 m). Tramwaje z zamówienia podstawowego producent ma dostarczyć do końca października 2022 r., w ramach opcji - do końca października 2023 r. Zwycięzca przetargu, Hyundai Rotem Company, zaproponował za 213 tramwajów cenę 1,825 mld zł netto, a pokonana Pesa - 2,305 mld zł netto. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GZM w pilotażu, który ma ograniczyć korzystanie z samochodu (23 maja 2019)Mikromobilność przyspiesza, a prawo nie nadąża (22 maja 2019)Londyn zostrza przepisy ograniczające ruch samochodów w mieście (09 kwietnia 2019)NCBR zdecydowało, kto zrealizuje zamówienie na 1082 autobusy bezemisyjne (21 lutego 2019)Prawie 1,2 mld osób skorzystało z usług stołecznej komunikacji miejskiej (21 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony