Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowa linia technologiczna do recyklingu odpadów Pronar
Kompleksowe doradztwo, audyty i badania środowiskowe EkoMeritum Sp. z o.o.

Po raz drugi pożar odpadów z tworzyw sztucznych w Pionkach

a+a-    Powrót       27 stycznia 2020       Odpady   

Po raz drugi w ostatnim czasie paliły się odpady w Pionkach w województwie mazowieckim. Pożar, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek, był znacznie mniejszy niż poprzednio i szybko udało się go ugasić. Strażacy podejrzewają, że znów było to podpalenie.

Jak poinformował PAP oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, o godz. 2.25 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na terenie składu odpadów sztucznych pozostałych po firmie Bomax w Pionkach. Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Spaliło się ok. 30 m kw. Powierzchni. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

To już drugi w ostatnim czasie pożar w tym samym miejscu. Przeszło tydzień temu spaliły się tam dwie hałdy odpadów z tworzyw sztucznych - o wymiarach 30 na 50 metrów i 30 na 20 metrów. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej brało udział 200 strażaków. Według śledczych pożar objął tereny o powierzchni 40 tys. m kw. Podejrzany o podpalenie 45-letni bezdomny trafił do aresztu. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

TK: zasady podwyższania opłat za składowanie odpadów bez zezwolenia - konstytucyjne (11 września 2020)NIK o postępowaniu z odpadami komunalnymi po przetworzeniu ich w instalacjach mechaniczno-biologicznych (04 sierpnia 2020)Myślenie, że nowy ROP da „furę nowego pieniądza” to pułapka. I tak zapłaci konsument (24 lipca 2020)Członkowie mafii śmieciowych porzucili 14,5 tys. ton odpadów (05 czerwca 2020)Nowy dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych (02 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony