Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. ochrony środowiska TEAM PREVENT POLAND SP Z O.O.
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

Po raz drugi pożar odpadów z tworzyw sztucznych w Pionkach

a+a-    Powrót       27 stycznia 2020       Odpady   

Po raz drugi w ostatnim czasie paliły się odpady w Pionkach w województwie mazowieckim. Pożar, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek, był znacznie mniejszy niż poprzednio i szybko udało się go ugasić. Strażacy podejrzewają, że znów było to podpalenie.

Jak poinformował PAP oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, o godz. 2.25 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na terenie składu odpadów sztucznych pozostałych po firmie Bomax w Pionkach. Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej. Spaliło się ok. 30 m kw. Powierzchni. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

To już drugi w ostatnim czasie pożar w tym samym miejscu. Przeszło tydzień temu spaliły się tam dwie hałdy odpadów z tworzyw sztucznych - o wymiarach 30 na 50 metrów i 30 na 20 metrów. W kulminacyjnym momencie w akcji gaśniczej brało udział 200 strażaków. Według śledczych pożar objął tereny o powierzchni 40 tys. m kw. Podejrzany o podpalenie 45-letni bezdomny trafił do aresztu. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Samorządowcy negują przepisy o magazynowaniu odpadów (30 stycznia 2020)GIOŚ wzywa władze Gdańska do pilnego usunięcia niebezpiecznych odpadów (29 stycznia 2020)Spodziewany wzrost wartości sektora odpadowego do niemal 21 mld PLN w 2024 r. Kto zarobi, a kto straci? (08 stycznia 2020)30. Konferencja Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów w marcu (03 stycznia 2020)Kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym składowiska odpadów w Zgierzu (19 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony