Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista w Departamencie Innowacji i Rozwoju Technologii Ministerstwo Energii
Przydomowa stacja ładowania samochodów elektrycznych ELVI HomeLine firmy Engie

40 mln zł z UE na transport niskoemisyjny w Podlaskiem

a+a-    Powrót       28 grudnia 2018       Transport   

40 mln zł mogą zdobyć z UE samorządy w Podlaskiem - z wyjątkiem Białegostoku i ościennych gmin - w konkursie na dotacje związane z transportem niskoemisyjnym. Od piątku do 31 stycznia 2019 r. w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku można składać konkursowe wnioski.

Można dostać dotacje na zakup ekologicznych autobusów na potrzeby komunikacji publicznej, budowę stacji ładowania takich pojazdów, ale też budowę centrów przesiadkowych, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych czy parkingów typu Park & Ride (parkuj i jedź). Jeśli chodzi o zakupy autobusów, najbardziej preferowane będą autobusy bezemisyjne, a tam, gdzie okazałoby się to nieuzasadnione - autobusy o napędzie hybrydowym – można przeczytać w kryteriach oceny wniosków.

- Na dotacje mogą też liczyć inwestycje polegające na wdrożeniu inteligentnych systemów transportowych. Projekty mogą być uzupełnione o działania promujące transport niskoemisyjny wśród mieszkańców regionu, a także o inwestycje w drogi lokalne i regionalne - poinformował PAP departament rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Dla kogo dofinansowanie?

O pieniądze na takie przedsięwzięcia mogą się starać samorządy - poza tymi, które wspólnie z miastem Białystok tworzą stowarzyszenie Białostocki Obszar Funkcjonalny, a także jednostki prowadzone przez samorządy, stowarzyszenia gminne, partnerstwa publiczno-prywatne. Urząd podkreśla, że ważne jest to, iż projekty i pomysły, które będą zgłaszane do konkursu muszą być ujęte w planie gospodarki niskoemisyjnej danej gminy.

Konkurs ma być rozstrzygnięty w maju 2019 r. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

ME opublikowało projekt Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu (16 stycznia 2019)Giganci energetyczni zacieśniają współpracę z politechnikami (16 stycznia 2019)Rzeszowska Szkoła Wyższa będzie współpracować z jedną z największych firm branży motoryzacyjnej (15 stycznia 2019)Powstaną dwie nowe stacje tankowania CNG na Podlasiu (14 stycznia 2019)Pomorskie: Elektryfikacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (14 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony