Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

Policja odkryła odpady chemiczne koło Radziejowa

a+a-    Powrót       27 maja 2019       Odpady   

Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym miejscu gromadzenia odpadów w Topólce koło Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie). Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna znajduje się 48 tysiąclitrowych pojemników z odpadami chemicznymi.

- Te odpady znalazła policja. My działamy na jej wezwanie. Zabezpieczamy teren. Na miejscu jest zastęp ratownictwa chemicznego z Torunia, a także specjalista z dziedziny chemii. Znaleziono tutaj 48 kontenerów po 1000 litrów. Nie wiemy, jakie substancje się w nich znajdują, ale pobierane są próbki do badań - powiedział PAP w sobotę rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Radziejowie mł. bryg. Jarosław Stokwisz. Dodał, że w pojemnikach znajdują się odpady o różnej konsystencji - zbrylone i ciekłe.

- Nie wiemy, skąd policja miała sygnał o tym składowisku. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie. My po zakończeniu działań przekażemy teren policji, bo ona go zabezpiecza - dodał Stokwisz.

Wskazał, że w sobotę działania na miejscu trwały od godziny 13.00 po dojechaniu na miejsce biegłego z dziedziny chemii. Nie ustalono jeszcze, kto jest właścicielem niebezpiecznych odpadów. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GOZ w pralniach przemysłowych - polscy naukowcy pracują nad ponownym wykorzystaniem wody i detergentów (19 sierpnia 2019)TripleCOP w Genewie z akcentem na odpady z tworzyw sztucznych (14 maja 2019)Chemia może stanowić pomost między przemysłem a środowiskiem naturalnym (08 maja 2019)Niemieccy strażacy odkryli magazyn z 35 tys. litrów chemikaliów (30 kwietnia 2019)Wyrok w sprawie azbestozy pracowników metra w Madrycie (24 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony