Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Asystent ds. badań środowiskowych Ekologis Laboratorium Badań Środowiskowych S.C.
Inspektor/specjalista w Departamencie Czystego Powietrza i Nowych Projektów NFOŚiGW

Polska wezwana do wprowadzenia przepisów w sprawie badania jakości powietrza

a+a-    Powrót       07 grudnia 2017       Powietrze i klimat   

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dotyczących badania jakości powietrza. Rząd w Warszawie dostał dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi. Jeśli będzie ona niesatysfakcjonująca, sprawa może trafić do Trybunału.

Chodzi o dyrektywę z 2015 roku, która mówi o metodach referencyjnych, zatwierdzania danych i lokalizacji punktów pomiarowych do oceny jakości powietrza. Przepisy te aktualizują niektóre cele dotyczące jakości danych związanych z pomiarem zanieczyszczeń.

Termin minął w 2016 roku

- Państwa członkowskie były zobowiązane do wdrożenia tej dyrektywy do dnia 31 grudnia 2016 roku. Polska tego nie zrobiła i w związku z tym Komisja kieruje do polskich władz uzasadnioną opinię i daje im dwa miesiące na odpowiedź - podkreślono w komunikacie KE. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Jak wyegzekwować prawo do czystego środowiska? (11 grudnia 2018)Badania próbek popiołu z domowych palenisk pomogą w walce ze smogiem (07 grudnia 2018)WHO: prawdziwy koszt zmian klimatu widzimy w naszych szpitalach (06 grudnia 2018)Naukowców niepokoi niezwykle szybkie tempo zmian klimatu (30 listopada 2018)Stowarzyszenia branżowe będą wspierać realizację programu Czyste Powietrze (28 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony