Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ekoedukator/Ekoedukatorka - Białołęka, Włochy, Mokotów ATMOTERM S.A.
Specjalista ds. powietrza Urząd Miasta Poznań

Polska wezwana do wprowadzenia przepisów w sprawie badania jakości powietrza

a+a-    Powrót       07 grudnia 2017       Powietrze i klimat   

Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę do wdrożenia unijnych przepisów dotyczących badania jakości powietrza. Rząd w Warszawie dostał dwa miesiące na udzielenie odpowiedzi. Jeśli będzie ona niesatysfakcjonująca, sprawa może trafić do Trybunału.

Chodzi o dyrektywę z 2015 roku, która mówi o metodach referencyjnych, zatwierdzania danych i lokalizacji punktów pomiarowych do oceny jakości powietrza. Przepisy te aktualizują niektóre cele dotyczące jakości danych związanych z pomiarem zanieczyszczeń.

Termin minął w 2016 roku

- Państwa członkowskie były zobowiązane do wdrożenia tej dyrektywy do dnia 31 grudnia 2016 roku. Polska tego nie zrobiła i w związku z tym Komisja kieruje do polskich władz uzasadnioną opinię i daje im dwa miesiące na odpowiedź - podkreślono w komunikacie KE. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Centralny rejestr pieców i kotłów coraz bliżej (21 września 2018)Nabór wniosków w programie "Czyste powietrze" od 19 września (17 września 2018)Poznań: 1 mln zł na ochronę powietrza (14 września 2018)Ochrona powietrza powinna zakładać ograniczenie paliw stałych (12 września 2018)W przyszłym roku testy autobusu wodorowego na Śląsku (05 września 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony