Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Naczelnik wydziału RDOŚ w Opolu
Starszy specjalista w Departamencie Energii i Innowacji NFOŚiGW

Ponad 10 mln euro na bioróżnorodność i ochronę przeciwpowodziową

a+a-    Powrót       23 sierpnia 2017       Zrównoważony rozwój   

Ruszył konkurs na projekty w programie Interreg Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia-Polska, który potrwa do 17 października. Do wykorzystania jest łącznie ponad 10 mln euro - podało w środę MR. Dofinansowanie dotyczy m.in. inicjatyw z zakresu ochrony przeciwpowodziowej.

Resort zachęca do składania wniosków i realizacji międzynarodowych przedsięwzięć w dwóch obszarach tematycznych. Chodzi m.in. o projekty na rzecz transgranicznej ochrony gatunków i siedlisk, służące utrzymaniu bioróżnorodności. - O dofinansowanie mogą się starać także inicjatywy w zakresie ochrony przeciwpowodziowej oraz zagospodarowania ekosystemów leśnych. Drugi obszar, w ramach którego można aplikować, to intensyfikacja współpracy na polsko-niemieckim pograniczu(1) – wyjaśnił, cytowany w komunikacie, wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. (PAP)

Przypisy

1/ Informacje o naborach
http://www.ewt.gov.pl/strony/skorzystaj/nabory#/domyslne=1

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Eksperci, rządzący i przedsiębiorcy o elektromobilności w Polsce (07 września 2017)Europejska Nagroda Natura 2000 (31 sierpnia 2017)Zmiany klimatu? Czas obudzić potencjał rolnictwa i leśnictwa (29 sierpnia 2017)Nabór wniosków o wsparcie dla innowacji energetycznych do 23 października (16 sierpnia 2017)Rolnictwo ekologiczne ofiarą własnego sukcesu? (31 lipca 2017)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
UV: najbardziej ekonomiczna i przyjazna środowisku metoda dezynfekcji wody