Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Główny specjalista ds. windykacji należności Skarbu Państwa Urząd Regulacji Energetyki
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Porozumienie ws. wspólnych zakupów energii podpisane

a+a-    Powrót       13 czerwca 2018       Energia   

88 podmiotów, obsługujących łącznie 308 jednostek. To członkowie metropolitalnej grupy zakupowej energii elektrycznej, którzy zdecydowali się przystąpić do tego projektu. We wtorek pod porozumieniem w tej sprawie skompletowano podpisy wszystkich jej uczestników. Przetarg zostanie ogłoszony na przełomie czerwca i lipca.

41 miast i gmin, tworzących Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię wraz z miejskimi i gminnymi jednostkami, które znajdują się na ich terenie (np. Arena Gliwice, Arena Zabrze, Stadion Miejski w Tychach, a także wiele szkół, szpitali czy domów dziecka) oraz m.in. Park Śląski, Stadion Śląski, Filharmonia Śląska czy Muzeum Śląskie. To tylko kilka przykładów podmiotów, które zdecydowały się dołączyć do metropolitalnej grupy zakupowej energii elektrycznej. Chęć współpracy zadeklarowało 88 podmiotów, które obsługują łącznie 308 jednostek.

- We wtorek zakończyliśmy proces podpisywania porozumienia w sprawie przygotowania i przeprowadzenia wspólnego postępowania dotyczącego zakupu energii elektrycznej w latach 2019 - 2020 – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wśród podmiotów, które zdecydowały się przystąpić do wspólnej grupy zakupowej, znajdują się również te spoza Metropolii jak np. Lubliniec, Rydułtowy, Wielowieś, Ornontowice, Zawiercie czy Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce-Zdroju. To pokazuje, że Metropolia, wykorzystując swoje możliwości i kompetencje, jest platformą współpracy z partnerami zewnętrznymi – dodaje.

Wspólny zakup energii elektrycznej to projekt, którego celem jest zapewnienie bezpiecznych i atrakcyjnych cenowo dostaw prądu. Wynegocjowanie takich warunków umowy jest możliwe dzięki efektowi synergii oraz dużemu wolumenowi kupowanej energii elektrycznej.

Chcemy, aby postępowanie to zostało ogłoszone na przełomie czerwca i lipca. Zgodnie z przyjętym przez nas harmonogramem umowy pomiędzy zamawiającymi a wykonawcą, będą podpisywane na początku czwartego kwartału tego roku, by rzeczywista dostawa energii rozpoczęła się od 1 stycznia 2019 roku – zapowiada Karolina Mucha-Kuś, dyrektor Departamentu Projektów i Inwestycji GZM.

Źródło: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Przemysł to wciąż niedoceniany gracz w klimatycznym rozdaniu (22 marca 2019)Inwestycje w usprawnienie współpracy energetyki konwencjonalnej z OZE (21 marca 2019)Polityka klimatyczna to nie idée fixe, ale konkret finansowy i gospodarczy (20 marca 2019)Hiszpania zamyka elektrownie jądrowe i inwestuje w wiatraki i fotowoltaikę (20 marca 2019)KE pozwana za zgodę na polski rynek mocy (18 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony