Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
GoBloo firmy Columbus Energy
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Potęgowo: Ponad 500 tys. zł na instalacje PV

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Energia   

Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin wraz z Ewą Walitów, skarbnik gminy, podpisali umowę na realizację zadania pn. „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Potęgowo”. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego, jest spółka cywilna B&Z PROENERGY z Lęborka.

Instalacje pojawią się na 6 obiektach

Przedmiotem inwestycji jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na 6 obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Potęgowo tj. Urzędzie Gminy Potęgowo, szkół podstawowych w Potęgowie, Łupawie i Skórowie, Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie oraz oczyszczalnia ścieków w Darżynie.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „OZE w gminach powiatu słupskiego”, w partnerstwie 5 gmin i podmiotu spoza sektora finansów publicznych w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.03. Odnawialne źródła energii.

Celem głównym projektu jest zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, co będzie miało bezpośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, poprawę bilansu energetycznego oraz zmniejszenie obciążenia środowiska. Koszt instalacji wynosi 519 170,70 zł brutto, wysokość dotacji wynosi do 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Planowany termin zakończenia prac do 31 maja 2019 r.

Źródło: Urząd Gminy Potęgowo

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Hiszpania zamyka elektrownie jądrowe i inwestuje w wiatraki i fotowoltaikę (20 marca 2019)Kujawsko-Pomorskie: Dofinansowanie na termomodernizację, instalacje PV i inwestycje wod-kan (15 marca 2019)Pompy ciepła versus kotły węglowe (04 marca 2019)Sojusz pomp ciepła z PV z dopłatami do energii w tle (28 lutego 2019)Szpital w Toruniu będzie oszczędzał wodę i energię (26 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony