Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej
OPTI-ENER – opiekun Twojego komfortu i… budżetu domowego firmy Hewalex

Potęgowo: Ponad 500 tys. zł na instalacje PV

a+a-    Powrót       15 marca 2019       Energia   

Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin wraz z Ewą Walitów, skarbnik gminy, podpisali umowę na realizację zadania pn. „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Potęgowo”. Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego, jest spółka cywilna B&Z PROENERGY z Lęborka.

Instalacje pojawią się na 6 obiektach

Przedmiotem inwestycji jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na 6 obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Potęgowo tj. Urzędzie Gminy Potęgowo, szkół podstawowych w Potęgowie, Łupawie i Skórowie, Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie oraz oczyszczalnia ścieków w Darżynie.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „OZE w gminach powiatu słupskiego”, w partnerstwie 5 gmin i podmiotu spoza sektora finansów publicznych w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 10.03. Odnawialne źródła energii.

Celem głównym projektu jest zwiększenie wykorzystania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, co będzie miało bezpośredni wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, poprawę bilansu energetycznego oraz zmniejszenie obciążenia środowiska. Koszt instalacji wynosi 519 170,70 zł brutto, wysokość dotacji wynosi do 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Planowany termin zakończenia prac do 31 maja 2019 r.

Źródło: Urząd Gminy Potęgowo

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Konfederacja Lewiatan proponuje zmiany w ustawie o OZE (24 maja 2019)Gwarancje kredytowe na instalacje fotowoltaiczne dla firm (24 maja 2019)We Wrocławiu powstała mapa potencjału solarnego dachów budynków (23 maja 2019)Chełmiec: Dofinansowanie zakupu i montażu kotłów pelletowych (20 maja 2019)Energia Plus w szybkiej ścieżce, czyli bez konsultacji społecznych (17 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony