Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
05.03.2021 05 marca 2021

Powołanie prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”

21 października 2020 r. Minister Infrastruktury powołał nowego prezesa Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Został nim Stanisław Wojtera.

   Powrót       23 października 2020       Management   

Stanisław Wojtera

Stanisław Wojtera urodził się w 1977 r. , jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, negocjacji oraz finansów. Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu oraz w pracy w środowisku międzynarodowym. Pełnił funkcje kierownicze m. in. w grupie PKO BP, PHO, PZL-Świdnik. Z branżą obronno-lotniczą związany od 2013 r., ostatnio pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o. ds. Zagospodarowania Terenu Lotniska Chopina.

Czytaj: [Wywiad] Na efektywność paliwową pracujemy na ziemi i w powietrzu

Jednocześnie powołano zastępców Prezesa PPL

Na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych powołany został Łukasz Suchecki, zaś na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych powołany został Stefan Świątkowski.

Łukasz Suchecki ukończył studia w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz liczne kursy i szkolenia w zakresie zarządzania, ochrony i bezpieczeństwa w branży lotniczej. Pracował na stanowiskach kierowniczych między innymi w grupie LOT i w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Ostatnio był z Zastępcą Dyrektora Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Jest członkiem Rady Ochrony i Ułatwień Lotnictwa Cywilnego przy Ministerstwie Infrastruktury.

Stefan Świątkowski ukończył studia matematyczne na Politechnice Łódzkiej oraz na University of Leeds oraz studia Master of Business Administration na Institut européen d'administration des affaires w Fontainebleau (Francja). Posiada bogate doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w branży bankowej i konsultingowej. Pełnił funkcję wiceprezesa ds. finansowych grupy KGHM. W ostatnim czasie pełnił funkcje kierownicze w pionach finansowych spółek z grupy LOT.

Czytaj: UE chce uczestniczyć w mechanizmie CORSIA od 2021 r.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” jest podmiotem strategicznym, należący do Skarbu Państwa. Celem działalności PPL jest rozwój sektora lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce.

Źródło: MI

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Łagodniejsze wymogi wobec linii lotniczych na lato 2021 roku (28 stycznia 2021)Sąd Najwyższy otwiera drogę do rozbudowy lotniska Heathrow (18 grudnia 2020)Wycieki metanu z polskich kopalń – brudna tajemnica branży węglowej? (02 grudnia 2020)UE chce uczestniczyć w mechanizmie CORSIA od 2021 r. (30 czerwca 2020)Francja chce stać się liderem w dekarbonizacji lotnictwa (10 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony