Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Departamencie Komunikacji Społecznej Urząd Regulacji Energetyki
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ

Powołano Ministra Środowiska. Urząd obejmie Michał Woś

a+a-    Powrót       05 marca 2020       Management   

Michał Woś został powołany na urząd Ministra Środowiska. Nominację wręczył prezydent Andrzej Duda dnia 5 marca 2020 roku.

Powołanie odbyło się po wejściu w życie nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej. Do momentu, gdy możliwe stało się objęcie przez niego docelowych urzędów ministerialnych, Woś był ministrem - członkiem Rady Ministrów.

Michał Woś (ur. 8 lutego 1991 r. w Raciborzu) – prawnik i samorządowiec, Poseł na Sejm RP, w latach 2017–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, od 2018 r. członek zarządu województwa śląskiego.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2014 r. został radnym Rady Miasta Raciborza. Powierzono mu stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów.

Od listopada 2015 r. był doradcą Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w 2016 r. powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 5 czerwca 2017 r. został Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie objął m.in. nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. 8 września 2017 r. premier Beata Szydło powołała go w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

W październiku 2018 r. został wybrany na radnego sejmiku śląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 21 listopada 2018 r. powołany do zarządu województwa.

W 2019 r. został ministrem-członkiem Rady Ministrów. 15 listopada 2019 r. został powołany na urząd Ministra-Członka Rady Ministrów.

O potwierdzonym zakresie obowiązków nowego ministra środowiska będziemy pisać na bieżąco.
Z informacji redakcji Teraz Środowisko wynika, że gospodarowanie odpadami pozostanie w gestii Ministra Klimatu.

Źródło: PAP / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kierunek? Woda! (16 lipca 2020)Rada nadzorcza BOŚ powołała zarząd nowej kadencji (17 czerwca 2020)Zamiast wielkich MBP, małe wyspecjalizowane zakłady przetwarzania odpadów (12 maja 2020)XI Eko Wyzwania: konferencja ekologiczna dla samorządów i firm w wersji ON-LINE (04 maja 2020)WHO: Obecnie nie ma dowodów na przeżycie wirusa COVID-19 w wodzie pitnej w wodociągach (13 marca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony