Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. gospodarki odpadami (handlowiec) Eneris Surowce S.A.
Badania geologiczne i badania środowiska gruntowo-wodnego Remea

Powstaje kompostowalny kubek do napojów „na wynos”

a+a-    Powrót       27 lutego 2019       Odpady   

Nestlé dołączyło do NextGen Cup Challenge. To wyzwanie, którego celem jest stworzenie w pełni nadającego się do recyklingu, kompostowalnego kubka do napojów „na wynos”.

Wyzwanie to jest kontynuacją serii inicjatyw i kroków podejmowanych przez Nestlé w ramach zobowiązania, aby do 2025 r. 100 proc. opakowań firmy można było poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać. Tym razem eksperci firmy, wraz z partnerami biznesowymi, pracują nad stworzeniem kubka do napojów „na wynos”. Ma on powstać z włókien kompostowalnych, dzięki czemu w pełni będzie nadawał się do recyklingu.

NextGen Consortium to inicjatywa łącząca przedstawicieli różnych branż. Jej celem są działania na rzecz projektowania, komercjalizacji oraz odzyskiwania alternatywnych opakowań do żywności. W ramach ogłoszonego w październiku 2018 r. NextGen Cup Challenge konsorcjum zaprosiło innowatorów, start-upy, dostawców i ekspertów branżowych do zaprojektowania nadających się do recyklingu, kompostowalnych kubków „na wynos” dla ciepłych i zimnych napojów. Po ogłoszeniu wyników, nawet sześciu zwycięzców może zostać zaproszonych do udziału w programie akceleracyjnym. Wygrani otrzymają dofinansowanie w wysokości do 1 mln dolarów, co pozwoli im wprowadzić zaproponowane przez nich rozwiązania na większą skalę, tak by ostatecznie trafiły do rąk odbiorcy końcowego.

Partnerami założycielskimi NextGen Consortium są Starbucks i McDonald's, a Partnerem Doradczym World Wildlife Fund. Natomiast The Coca-Cola Company i Yum! to Parterzy Wspierający – do ich grona dołączyło także Nestlé.

Źródło: Nestle

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Od środy konferencja online: Optymalne funkcjonowanie instalacji MBP w czasie epidemii COVID-19 (22 maja 2020)Czy podatek od plastiku uratuje branżę recyklerów? Na pewno rozgrzewa dyskusję do czerwoności (18 maja 2020)GOZ obrósł mitami i stereotypami. Raport ING obala je konkretnymi argumentami (15 maja 2020)Aplikacja ułatwiająca zbiórkę zużytych opakowań zwycięzcą polskiego finału PowerUp! Challenge (15 maja 2020)Naukowcy z UŁ opracowali nową metodę recyklingu blistrów farmaceutycznych (13 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony