Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Opracowania, pozyskiwanie dofinansowań, strategiczne dokumenty, konsulting firmy Ekodialog
Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2018 - nowy raport IEO firmy Instytut Energetyki Odnawialnej

Powstał ośrodek szkoleniowy dla branży OZE

a+a-    Powrót       15 maja 2018       Zrównoważony rozwój   

Ponad 300 osób zdobędzie kwalifikacje instalatora systemów fotowoltaicznych w ramach otwartego w poniedziałek Ośrodka Szkoleniowego Nowoczesnych Technologii Odnawialnych Źródeł Energii w Błażowej (Podkarpackie). Koszt projektu to prawie 1,7 mln zł. Podmiotem prowadzącym Ośrodek jest Sieć Parków Energii Słonecznej (SPES), spółka od ponad 5 lat działa w branży OZE.

Jej prezes Kazimierz Jaworski poinformował PAP, że w ramach projektu uruchomiona została również w poniedziałek stacja ładowania samochodów elektrycznych. Podkreślił, że jest to pierwsza w Polsce stacja znajdująca się na terenie wiejskim.

Możliwośc zdobycia uprawnień SEP

W uruchomionym w poniedziałek ośrodku odbywać się będą szkolenia, w których udział weźmie w sumie 320 osób. Jak zaznaczył Jaworski, szkolenia zakończą się egzaminem państwowym i zdobyciem uprawnień elektrycznych SEP w zawodach: instalatora systemów fotowoltaicznych, operatora/instalatora pionowych turbin wiatrowych oraz operatora/instalatora stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

- Tworzenie okazji do zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych i nauka wykorzystywania nowych technologii będzie się przyczyniać do poprawy warunków rozwoju gospodarczego Podkarpacia i ograniczenia obszarów ubóstwa – uważa Jaworski.

Dofinansowanie przyznane zostało przez Wojewódzki Urząd Pracy. Koszt projektu to niemal 1,7 mln zł, z czego kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego to ponad 1,5 mln zł.

Jak powiedział PAP, Krzysztof Powrózek z WUP, założenia projektu przewidują, że z 320 osób, które wezmą udział w szkoleniu, 100 będą to osoby w wieku 50 lat i więcej. - Kolejne 100 osób, które wezmą udział w projekcie, będzie miało niskie kwalifikacje. Dzięki szkoleniu nabędą umiejętności, które pozwolą im znaleźć nową pracę – dodał. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Minister Energii powołał zespół ds. opiniowania parametrów aukcji mocy (10 lipca 2018)Elektromobilność triumfuje podczas międzynarodowego konkursu PowerUp! (26 czerwca 2018)Eksperci: powinniśmy kilka lat poczekać z jądrówką (26 czerwca 2018)Czym zajmuje się kierownik oczyszczalni ścieków? (05 czerwca 2018)Otwarcie naboru w programie INTERREG Polska - Saksonia (30 maja 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony