Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
GoBloo firmy Columbus Energy
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Powstał ośrodek szkoleniowy dla branży OZE

a+a-    Powrót       15 maja 2018       Zrównoważony rozwój   

Ponad 300 osób zdobędzie kwalifikacje instalatora systemów fotowoltaicznych w ramach otwartego w poniedziałek Ośrodka Szkoleniowego Nowoczesnych Technologii Odnawialnych Źródeł Energii w Błażowej (Podkarpackie). Koszt projektu to prawie 1,7 mln zł. Podmiotem prowadzącym Ośrodek jest Sieć Parków Energii Słonecznej (SPES), spółka od ponad 5 lat działa w branży OZE.

Jej prezes Kazimierz Jaworski poinformował PAP, że w ramach projektu uruchomiona została również w poniedziałek stacja ładowania samochodów elektrycznych. Podkreślił, że jest to pierwsza w Polsce stacja znajdująca się na terenie wiejskim.

Możliwośc zdobycia uprawnień SEP

W uruchomionym w poniedziałek ośrodku odbywać się będą szkolenia, w których udział weźmie w sumie 320 osób. Jak zaznaczył Jaworski, szkolenia zakończą się egzaminem państwowym i zdobyciem uprawnień elektrycznych SEP w zawodach: instalatora systemów fotowoltaicznych, operatora/instalatora pionowych turbin wiatrowych oraz operatora/instalatora stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

- Tworzenie okazji do zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych i nauka wykorzystywania nowych technologii będzie się przyczyniać do poprawy warunków rozwoju gospodarczego Podkarpacia i ograniczenia obszarów ubóstwa – uważa Jaworski.

Dofinansowanie przyznane zostało przez Wojewódzki Urząd Pracy. Koszt projektu to niemal 1,7 mln zł, z czego kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego to ponad 1,5 mln zł.

Jak powiedział PAP, Krzysztof Powrózek z WUP, założenia projektu przewidują, że z 320 osób, które wezmą udział w szkoleniu, 100 będą to osoby w wieku 50 lat i więcej. - Kolejne 100 osób, które wezmą udział w projekcie, będzie miało niskie kwalifikacje. Dzięki szkoleniu nabędą umiejętności, które pozwolą im znaleźć nową pracę – dodał. (PAP)

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Inwestycje w usprawnienie współpracy energetyki konwencjonalnej z OZE (21 marca 2019)Fabryka rdzeni silników elektrycznych powstanie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (20 marca 2019)Informatyzacja egzaminów dla geodetów (14 marca 2019)Kiedy będą ustawowo określone kwalifikacje dla zawodu gleboznawcy? (08 marca 2019)Baterie na elektrolit stały uniezależnią branżę pojazdów elektrycznych od kobaltu (06 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony