Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Powstanie nowa farma wiatrowa w Żukowicach

a+a-    Powrót       24 maja 2019       Energia   

Firma innogy Renewables Polska wybuduje elektrownię wiatrową o mocy 33 MW w Żukowicach na Dolnym Śląsku - poinformowała w czwartek spółka. Farma wiatrowa ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

Jak wyjaśniono w komunikacie, farma wiatrowa otrzymała wsparcie z aukcji przeprowadzonej w listopadzie ub.r. przez Urząd Regulacji Energetyki. Elektrownia wyposażona będzie w 11 turbin wiatrowych wyprodukowanych przez firmę Nordex.

Grupa innogy ma w Polsce osiem farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Elektrownie mieszczą się: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na terenie woj. podlaskiego, w okolicach Suwałk, Piecek i Taciewa. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

PKN Orlen szuka projektanta morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku (14 stycznia 2020)PSE: 14 mld zł na sieć do 2030 r. przy rozwoju morskich farm (11 grudnia 2019)Na składowisku odpadów powstanie farma fotowoltaiczna (21 listopada 2019)PFR chce zainwestować 4,5 mld zł w projekty na rzecz gospodarki niskoemisyjnej (04 września 2019)Transfer pięciu farm wiatrowych o mocy 180 MW (28 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony