Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy analityk/ Ekspert doradztwa inwestycyjnego Eneris Surowce S.A.
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! SUEZ

Pożar magazynowanych tworzyw sztucznych w Łaziskach Górnych

a+a-    Powrót       01 marca 2019       Odpady   

Piętnaście jednostek straży pożarnej brało udział w nocy z czwartku na piątek w akcji gaszenia pożaru na terenie jednej z firm w Łaziskach Górnych (woj. śląskie). Paliły się m.in. worki z granulatem z tworzyw sztucznych; wskutek pożaru nie było osób poszkodowanych.

Jak poinformował PAP w piątek młodszy kapitan Jakub Gendarz z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, zawiadomienie z czwartkowego wieczora dotyczyło płonącej trawy w rejonie jednej z firm przy ul. Wyrskiej.

Po przyjeździe strażaków na miejsce okazało się, że pożar objął już pierwsze worki z granulatem z tworzyw sztucznych - tzw. big bagi, magazynowane na skraju posesji firmy. Strażacy określili powierzchnię tego obszaru na 5 metrów na 80 metrów. Łącznie znajdowało się tam ok. 1,5 tys. takich worków – z granulatem będącym wynikiem przetworzenia materiałów z tworzyw sztucznych.

Ostatecznie pożar objął powierzchnię ok. 250 m kw.; spaleniu uległa tylko część worków. W trwającą blisko sześć godzin, zakończoną nad ranem akcję, zaangażowanych było 58 ratowników – siedem zastępów z państwowej straży pożarnej i 8 zastępów ochotniczych z powiatu mikołowskiego.

Młodszy kapitan Gendarz przekazał, że w trakcie akcji nikt nie został poszkodowany; potwierdził to też m.in. właściciel firmy, który dotarł na miejsce.

Jak podaje firma na swojej stronie internetowej, jej wiodącą działalnością są usługi w zakresie montażu, modernizacji, remontów urządzeń, instalacji energetycznych, przemysłowych oraz w usługach chemicznego i hydrodynamicznego czyszczenia. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szósty w 2020 r. pożar hałdy odpadów na składowisku w Studziankach (06 kwietnia 2020)Ochrona środowiska w czasach zarazy: Co z zero waste? (24 marca 2020)Pożar w zakładzie przetwórstwa plastiku (23 marca 2020)Palący problem miejscowości Studzianki. Kolejny raz zapłonęła hałda odpadów (04 marca 2020)Kolejny pożar hałdy odpadów na wysypisku w Studziankach (10 lutego 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony