Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. helpdesk Eneris Surowce S.A.
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

Trwa gaszenie pożaru odpadów w Dworzysku w Kujawsko-Pomorskiem

a+a-    Powrót       28 października 2019       Ryzyko   

Strażacy zlokalizowali w poniedziałek pożar w zakładzie w Dworzysku koło Świecia (kujawsko-pomorskie), który zajmuje się segregacją materiałów przeznaczonych do przerobu. Ogień objął 150 z 1000 mkw. hałdy, która ma do 8 m wysokości.

Pożar wybuchł w zakładzie, w którym wyodrębnia się z odpadów elementy z tworzyw sztucznych, gumy i metalu, przekazywane następnie gdzie indziej do przerobu.

Jak właściwie sporządzać operaty przeciwpożarowe w miejscach składowania odpadów? O instruktarzu przygotowanym przez PSP pisaliśmy tutaj.

- Przy pomocy piany gaśniczej udało się ugasić ogień na zewnętrznej warstwie pryzmy, a następnie przystąpiono do gaszenia całości wodą. Czekamy na sprowadzenie przez właściciela ciężkiego sprzętu, aby rozgarnąć hałdę i ugasić wszystkie warstwy odpadów - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Świeciu mł. bryg. Paweł Puchowski. Ogień nie zagraża hali znajdującej się na terenie zakładu. Strażacy monitorują stężenie gazów w powietrzu, nie ma niebezpieczeństwa dla ludzi.

W akcji gaśniczej bierze udział 19 zastępów strażaków PSP i OSP z powiatów świeckiego i chełmińskiego. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejny pożar hałdy odpadów na wysypisku w Studziankach (10 lutego 2020)Po raz drugi pożar odpadów z tworzyw sztucznych w Pionkach (27 stycznia 2020)Areszt dla 45-latka podejrzanego o podpalenie plastikowych odpadów (21 stycznia 2020)Szalejące w Australii pożary coraz większym zagrożeniem (07 stycznia 2020)Kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym składowiska odpadów w Zgierzu (19 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony