Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Junior Outbound Sales Support Stena Recycling Sp. z o. o.
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

Trwa gaszenie pożaru odpadów w Dworzysku w Kujawsko-Pomorskiem

a+a-    Powrót       28 października 2019       Ryzyko   

Strażacy zlokalizowali w poniedziałek pożar w zakładzie w Dworzysku koło Świecia (kujawsko-pomorskie), który zajmuje się segregacją materiałów przeznaczonych do przerobu. Ogień objął 150 z 1000 mkw. hałdy, która ma do 8 m wysokości.

Pożar wybuchł w zakładzie, w którym wyodrębnia się z odpadów elementy z tworzyw sztucznych, gumy i metalu, przekazywane następnie gdzie indziej do przerobu.

Jak właściwie sporządzać operaty przeciwpożarowe w miejscach składowania odpadów? O instruktarzu przygotowanym przez PSP pisaliśmy tutaj.

- Przy pomocy piany gaśniczej udało się ugasić ogień na zewnętrznej warstwie pryzmy, a następnie przystąpiono do gaszenia całości wodą. Czekamy na sprowadzenie przez właściciela ciężkiego sprzętu, aby rozgarnąć hałdę i ugasić wszystkie warstwy odpadów - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Świeciu mł. bryg. Paweł Puchowski. Ogień nie zagraża hali znajdującej się na terenie zakładu. Strażacy monitorują stężenie gazów w powietrzu, nie ma niebezpieczeństwa dla ludzi.

W akcji gaśniczej bierze udział 19 zastępów strażaków PSP i OSP z powiatów świeckiego i chełmińskiego. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GZM sprawdzi przydatność dronów w monitorowaniu obszarów składowania odpadów (12 listopada 2019)Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru odpadów tekstylnych w Bytomiu (30 października 2019)Pożar opon w pobliżu wschodniej granicy. Polskie mobilne laboratoria w akcji (23 października 2019)Operaty przeciwpożarowe w branży odpadowej - instruktaż praktyczny od strażaków (21 października 2019)Sprawa nielegalnego składowiska odpadów i pożaru trafiła do sądu (16 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony