Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. helpdesk Eneris Surowce S.A.
Pojemnik do segregacji bioodpadów bez pogorszenia jakości firmy Eco-Clean Tomasz Malanowicz

Ugaszono pożar na składowisku odpadów komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu

a+a-    Powrót       26 sierpnia 2019       Odpady   

Strażacy opanowali pożar, jaki wybuchł w niedzielę na składowisku odpadów komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu – Sławięcicach. Nadal dogaszają pogorzelisko, wykorzystując ciężki sprzęt. Płonęła sterta odpadów o wysokości 10 m, na powierzchni 6 tys. mkw. W akcji uczestniczyło ok. 35 jednostek straży pożarnej. Ze względu na zagrożenie okolicznego lasu Lasy Państwowe skierowały do akcji, w porozumieniu ze strażą, dwa samoloty gaśnicze i helikopter, które wykonały w sumie 17 zrzutów wody.

- To bardzo pomogło w opanowaniu sytuacji i las udało się obronić – powiedział PAP kapitan Damian Skowroński z opolskiej straży pożarnej.

Strażacy pracowali w trudnych warunkach, z wykorzystaniem aparatów ochrony dróg oddechowych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

GZM sprawdzi przydatność dronów w monitorowaniu obszarów składowania odpadów (12 listopada 2019)Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru odpadów tekstylnych w Bytomiu (30 października 2019)Trwa gaszenie pożaru odpadów w Dworzysku w Kujawsko-Pomorskiem (28 października 2019)Pożar opon w pobliżu wschodniej granicy. Polskie mobilne laboratoria w akcji (23 października 2019)Operaty przeciwpożarowe w branży odpadowej - instruktaż praktyczny od strażaków (21 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony