Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kontroler finansowy Eneris Surowce S.A.
Systemy IT do gospodarowania odpadami firmy darsoft.pl

Ugaszono pożar na składowisku odpadów komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu

a+a-    Powrót       26 sierpnia 2019       Odpady   

Strażacy opanowali pożar, jaki wybuchł w niedzielę na składowisku odpadów komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu – Sławięcicach. Nadal dogaszają pogorzelisko, wykorzystując ciężki sprzęt. Płonęła sterta odpadów o wysokości 10 m, na powierzchni 6 tys. mkw. W akcji uczestniczyło ok. 35 jednostek straży pożarnej. Ze względu na zagrożenie okolicznego lasu Lasy Państwowe skierowały do akcji, w porozumieniu ze strażą, dwa samoloty gaśnicze i helikopter, które wykonały w sumie 17 zrzutów wody.

- To bardzo pomogło w opanowaniu sytuacji i las udało się obronić – powiedział PAP kapitan Damian Skowroński z opolskiej straży pożarnej.

Strażacy pracowali w trudnych warunkach, z wykorzystaniem aparatów ochrony dróg oddechowych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szaleją pożary lasów - dymy docierają do Malezji (16 września 2019)Sprawdź wykaz odpadów niepalnych – przepisy obowiązują od dzisiaj (05 września 2019)11 zastępów straży gasiło pożar w spalarni odpadów w Dąbrowie Górniczej (30 sierpnia 2019)Brazylia: W związku z pożarami wprowadzono zakaz wypalania gruntów (30 sierpnia 2019)Brazylia odrzuca pomoc finansową G7 na walkę z pożarami w Amazonii (27 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony