Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ
Maszyna kompostująca Oklin GG02 firmy Interseroh Polska

11 zastępów straży gasiło pożar w spalarni odpadów w Dąbrowie Górniczej

a+a-    Powrót       30 sierpnia 2019       Odpady   

11 zastępów straży pożarnej gasiło w czwartek pożar odpadów, magazynowanych na terenie spalarni odpadów w Dąbrowie Górniczej. Sytuacja jest już opanowana, nikt nie został poszkodowany. Powierzchnia pożaru wyniosła około 100 mkw.

- Zapaliły się śmieci w spalarni odpadów przy ul. Koksowniczej. To są śmieci magazynowane w największej hali zakładu - powiedział PAP młodszy aspirant Rafał Dulewski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.

Strażacy szacowali pierwotnie, że pożar objął tysiąc metrów kwadratowych, potem, po oddymieniu hali, okazało się, że jego powierzchnia jest znacznie mniejsza. Budynek, w którym zapaliły się odpady, wyposażony jest w wewnętrzny system gaśniczy, który zadziałał i skutecznie przygasił ogień – powiedział Dulewski. W tej chwili trwa przewietrzanie hali i przelewanie możliwych zarzewi ognia.

Zakład w Dąbrowie Górniczej działa od 1994 r. Jak podaje firma na swojej stronie internetowej, zatrudnia ponad 60 pracowników i od 2003 r. eksploatuje najnowocześniejszą w Polsce instalację termicznego przekształcania odpadów, w której można unieszkodliwić ponad 800 kategorii odpadów, w tym 377 niebezpiecznych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Spór o spalarnię. Burmistrz staje po stronie mieszkańców (24 lipca 2019)Spór wokół nowej definicji „instalacji komunalnej” (30 maja 2019)Zaniżone poziomy emisji: historia holenderskiej spalarni odpadów (13 maja 2019)Fotowoltaika na dachu krakowskiej spalarni (06 maja 2019)Rozwój ciepłownictwa kluczowym wyzwaniem samorządów (26 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony