Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pracownik techniczny Eneris Surowce S.A.
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Kolejny pożar w Pyszącej pod Śremem

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Odpady   

Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar odpadów w miejscowości Pysząca w powiecie śremskim (woj. wielkopolskie). Ogień i dym pojawił się w poniedziałek ok. godz. 9.

- Przed godz. 9. otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z hałd widoczne jest zadymienie. Wstępnie ustalono, że pożar obejmuje powierzchnie ok. 10 na 10 m kw. Są to jednak ustalenia wstępne, ponieważ ognia nie widać, zauważalne są jedynie chmury dymu – powiedział PAP w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Śremie mł. asp. Tomasz Bartkowiak. Jak dodał, obecnie działania na miejscu prowadzi siedem zastępów PSP.

Poniedziałkowy pożar w Pyszącej jest już siódmym, który wybuchł w tym miejscu w ostatnich miesiącach. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce w połowie stycznia, wówczas akcja gaśnicza trwała niemal dwa tygodnie; hałdę odpadów udało się ostatecznie dogasić z pomocą wojska. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

W Lubelskiem ewakuowano szkołę ze względu na zadymienie spowodowane pożarem opon (04 lutego 2019)Straż pożarna kończy akcję gaśniczą w Pyszącej (23 stycznia 2019)Wrocław kontroluje miejsca gromadzenia odpadów (23 stycznia 2019)Dotacji celowej na zarządzanie kryzysowe powiat nie może przekazać na uprzątnięcie pogorzeliska (09 stycznia 2019)Pożar odpadów pod Śremem (09 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony