Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

Kolejny pożar w Pyszącej pod Śremem

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Odpady   

Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar odpadów w miejscowości Pysząca w powiecie śremskim (woj. wielkopolskie). Ogień i dym pojawił się w poniedziałek ok. godz. 9.

- Przed godz. 9. otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z hałd widoczne jest zadymienie. Wstępnie ustalono, że pożar obejmuje powierzchnie ok. 10 na 10 m kw. Są to jednak ustalenia wstępne, ponieważ ognia nie widać, zauważalne są jedynie chmury dymu – powiedział PAP w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Śremie mł. asp. Tomasz Bartkowiak. Jak dodał, obecnie działania na miejscu prowadzi siedem zastępów PSP.

Poniedziałkowy pożar w Pyszącej jest już siódmym, który wybuchł w tym miejscu w ostatnich miesiącach. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce w połowie stycznia, wówczas akcja gaśnicza trwała niemal dwa tygodnie; hałdę odpadów udało się ostatecznie dogasić z pomocą wojska. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Postawiono zarzuty ws. zanieczyszczenia terenu i spowodowania pożaru odpadów w Legnicy (12 marca 2019)Resort środowiska ujednolica wymagania dla magazynowania odpadów (08 marca 2019)Śląskie: Strażacy walczą z podpaleniami traw (05 marca 2019)Pożar magazynowanych tworzyw sztucznych w Łaziskach Górnych (01 marca 2019)Trwa dogaszanie pożaru elektroodpadów w woj. świętokrzyskim (19 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony