Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierowca kat. C+E Eneris Surowce S.A.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Kolejny pożar w Pyszącej pod Śremem

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Odpady   

Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar odpadów w miejscowości Pysząca w powiecie śremskim (woj. wielkopolskie). Ogień i dym pojawił się w poniedziałek ok. godz. 9.

- Przed godz. 9. otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z hałd widoczne jest zadymienie. Wstępnie ustalono, że pożar obejmuje powierzchnie ok. 10 na 10 m kw. Są to jednak ustalenia wstępne, ponieważ ognia nie widać, zauważalne są jedynie chmury dymu – powiedział PAP w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Śremie mł. asp. Tomasz Bartkowiak. Jak dodał, obecnie działania na miejscu prowadzi siedem zastępów PSP.

Poniedziałkowy pożar w Pyszącej jest już siódmym, który wybuchł w tym miejscu w ostatnich miesiącach. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce w połowie stycznia, wówczas akcja gaśnicza trwała niemal dwa tygodnie; hałdę odpadów udało się ostatecznie dogasić z pomocą wojska. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Szaleją pożary lasów - dymy docierają do Malezji (16 września 2019)Sprawdź wykaz odpadów niepalnych – przepisy obowiązują od dzisiaj (05 września 2019)11 zastępów straży gasiło pożar w spalarni odpadów w Dąbrowie Górniczej (30 sierpnia 2019)Brazylia: W związku z pożarami wprowadzono zakaz wypalania gruntów (30 sierpnia 2019)Brazylia odrzuca pomoc finansową G7 na walkę z pożarami w Amazonii (27 sierpnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony