Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik działu Ochrony Środowiska - Eko-Jumir Sp. z o.o. Eko-Jumir Sp. z o.o.
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER

Kolejny pożar w Pyszącej pod Śremem

a+a-    Powrót       04 lutego 2019       Odpady   

Siedem zastępów straży pożarnej gasi pożar odpadów w miejscowości Pysząca w powiecie śremskim (woj. wielkopolskie). Ogień i dym pojawił się w poniedziałek ok. godz. 9.

- Przed godz. 9. otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jednej z hałd widoczne jest zadymienie. Wstępnie ustalono, że pożar obejmuje powierzchnie ok. 10 na 10 m kw. Są to jednak ustalenia wstępne, ponieważ ognia nie widać, zauważalne są jedynie chmury dymu – powiedział PAP w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Śremie mł. asp. Tomasz Bartkowiak. Jak dodał, obecnie działania na miejscu prowadzi siedem zastępów PSP.

Poniedziałkowy pożar w Pyszącej jest już siódmym, który wybuchł w tym miejscu w ostatnich miesiącach. Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce w połowie stycznia, wówczas akcja gaśnicza trwała niemal dwa tygodnie; hałdę odpadów udało się ostatecznie dogasić z pomocą wojska. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Dura lex, sed lex, czyli rozporządzenie ppoż dla składowisk odpadów (18 czerwca 2019)Opanowany pożar w sortowni odpadów w Studziankach (06 czerwca 2019)Pożar w Zakładzie Przetwórstwa Odpadów Komunalnych koło Oławy (04 czerwca 2019)Pożar odpadów wielkogabarytowych w Ostrowie Wielkopolskim (03 czerwca 2019)Pierwsza flota do gaszenia pożarów lasów z powietrza na nadchodzący sezon w ramach rescEU (24 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony
Finansowanie termomodernizacji budynków wielorodzinnych