Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. logistyki Eneris Surowce S.A.
Termiczne przekształcanie odpadów - kompleksowa obsługa Veolia Polska

Kolejne pożary odpadów, tym razem w Koniecpolu i Wojcieszycach

a+a-    Powrót       10 lipca 2019       Odpady   

13 zastępów zawodowej i ochotniczej Straży Pożarnej walczyło we wtorek wieczorem z dużym pożarem w Wojcieszycach (Lubuskie). Paliła się hałda zużytych opon składowanych na tamtejszej strzelnicy. W pożarze nikt nie ucierpiał. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków we wtorek przed godz. 19.

Pożar był gwałtowny. W powietrze unosiły się kłęby czarnego dymu widoczne z dużej odległości. Dla strażaków priorytetem była obrona przed płomieniami pobliskiego lasu i pól ze zbożem. - Udało się to zrobić. Walka z ogniem trwała ok. trzech godzin. Z powietrza wspierały nas dwa samoloty gaśnicze pracujące dla Lasów Państwowych - powiedział PAP oficer dyżurny. Pożar został stłumiony, jednak jego dogaszanie zajmie wiele godzin. Na miejscu nadal pracuje 10 zastępów i ciężki sprzęt.

Paliwa alternatywne w Koniecpolu

Kolejne zgłoszenie napłynęło o godzinie 5.15, dotyczyło ono pożaru paliw alternatywnych w Koniecpolu (Śląskie). Do akcji skierowano osiemnaście zastępów straży pożarnej. Jak przekazał PAP dyżurny, w pożarze nie ma osób poszkodowanych, nikt nie został też ewakuowany. Zgłoszenie o pożarze napłynęło o godzinie 5.15. - To są trzy wiaty o wymiarach 11 metrów na 20 metrów, 6 metrów wysokości i pryzma. Tam się palą paliwa alternatywne, zrębki drewniane, składowane pod tymi wiatami. Na tę chwilę jest to opanowane - powiedział dyżurny.

Zasygnalizował, że akcja w Koniecpolu przy ul. Tarchalskiego potrwa jeszcze dość długo, gaszone odpady trzeba będzie skutecznie przelać środkami gaśniczymi. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejny w tym roku pożar odpadów na terenie sortowni w Studziankach (29 lipca 2020)Pożar hałdy odpadów w Czartorii na Podlasiu (27 lipca 2020)Akt oskarżenia ws. pożaru odpadów w Jaworze (13 lipca 2020)Nagrody za informacje o podpaleniach lasów w Zachodniopomorskiem (09 lipca 2020)Na Syberii ogień zniszczył już ponad 300 tys. hektarów lasu (08 lipca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony