Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Inspektor w Wydziale Rolnictwa i Transportu Łódzki Urząd Wojewódzki
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT firmy c-trace Sp. z o.o.

MPK a smog. W Poznaniu darmowa komunikacja miejska w czasie smogu

a+a-    Powrót       03 grudnia 2019       Powietrze i klimat   

Zgodnie z decyzją radnych miejskich, komunikacja publiczna w Poznaniu będzie darmowa, jeśli przekroczone zostaną dopuszczalne normy stężenia zanieczyszczeń, a prognoza na następny dzień będzie równie zła. O wystąpieniu takich sytuacji MPK Poznań będzie informować pasażerów.

Jak tłumaczyła rzeczniczka prasowa poznańskiego MPK Agnieszka Smogulecka, „zgodnie z decyzją Rady Miasta Poznania, w czasie dużych zanieczyszczeń powietrza będzie można za darmo korzystać z transportu publicznego organizowanego przez poznański ZTM, w tym również na liniach obsługiwanych przez MPK Poznań”. Dodała, że decyzja o możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej będzie publikowana na portalu Atmosfera dla Poznania.

Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywało w godzinach od 3.00 do 24.00 po dniu, w którym doszło do przekroczenia poziomu 100 mikrogramów/m3 dobowych stężeń zanieczyszczeń pyłowych PM10 dla którejkolwiek ze stacji monitoringu państwowego zlokalizowanych na terenie Poznania, a równocześnie dla danej doby utrzymuje się ryzyko wystąpienia przekroczenia wartości progowej.

MPK poinformuje mieszkańców

MPK Poznań – po otrzymaniu decyzji o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji – będzie powiadamiać o tym fakcie mieszkańców. Informacje na ten temat pojawią się na tablicach informacji pasażerskiej, oficjalnej stronie internetowej MPK Poznań i na profilu na Facebook'u oraz w aplikacji myMPK.

8 października br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska zmieniające rozporządzenie w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu z 200 mikrogramów/m3 do 100 mikrogramów/m3. W związku z tym, w podobnym zakresie zmieniona została uchwała Rady Miasta Poznania wprowadzająca bezpłatną komunikację w czasie smogu.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Smog sprzyja depresji i samobójstwom (11 lutego 2020)III Kongres Czystego Powietrza już w lutym (10 lutego 2020)Czyste Powietrze wspierane przez Catching-up Regions (05 lutego 2020)Powstanie centralna ewidencja rodzaju ogrzewania budynków (30 stycznia 2020)Lublin: Zakupiono dron do badań jakości powietrza (24 stycznia 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony