Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor ds. działań i rozliczeń księgowych w projekcie pn. Ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk chronionych w ramach sieci Natura 2000 w Małopolsce oraz bieżącej obsługi finansowej jednostki RDOŚ w Krakowie
Zestaw Czyste Powietrze firmy Columbus Energy

Pożyczki na rewitalizację, modernizację lub instalacje OZE

a+a-    Powrót       05 marca 2019       Energia   

Podczas specjalnego spotkania 6 marca 2019 r. zainteresowani dowiedzą się, jak dostać nisko oprocentowane pożyczki. Można przeznaczyć je na ocieplenie budynków, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w ogrzewaniu i rewitalizację zdegradowanych dzielnic miejskich. Łącznie do wzięcia jest ok. 265 mln zł, a o pieniądze mogą się starć m.in. przedsiębiorcy, samorządy, szkoły i organizacje pozarządowe.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie zacznie się o godz. 10.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Uczestnicy spotkania poznają zasady ubiegania się o pożyczki w trzech obszarach. Chodzi o pożyczkę rewitalizacyjną, pożyczkę na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych oraz pożyczkę OZE (odnawialne źródła energii). Dzięki środkom będzie można m.in. zwiększać aktywność społeczną i gospodarczą mieszkańców zdegradowanych dzielnic, ocieplać budynki, a także budować instalacje wytwarzające OZE. O pieniądze mogą starać się m.in. przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki rządowe, organizacje pozarządowe, szkoły, jednostki edukacyjne, naukowe i szkoły.

Łączna kwota środków przeznaczonych przez samorząd województwa pomorskiego na ten cel wynosi ok. 265 mln zł (środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020). Finansowanie zostanie uzupełnione środkami własnymi pośredników finansowych, którzy będą zarządzać pieniędzmi i pomagać w uzyskaniu pożyczek inwestorom.

Więcej informacji o warunkach w serwisie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Piotrków Kujawski: Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków (21 marca 2019)Ponad 3 mln zł na termomodernizację SGGW (20 marca 2019)Świnoujście: 3 mln zł na termomodernizację budynków szkolnych (20 marca 2019)Częstochowa: Blisko 10 mln zł na zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego (19 marca 2019)Czeski rząd nie wesprze prywatnych zakupów samochodów elektrycznych (19 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony