Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy inspektor w Wydziale Finansów i Budżetu RDOŚ w Krakowie
Pompa ciepła PCCO SPLIT 10kW: niezawodność, ulubiony kolor i 5 lat gwarancji firmy Hewalex

Pożyczki na rewitalizację, modernizację lub instalacje OZE

a+a-    Powrót       05 marca 2019       Energia   

Podczas specjalnego spotkania 6 marca 2019 r. zainteresowani dowiedzą się, jak dostać nisko oprocentowane pożyczki. Można przeznaczyć je na ocieplenie budynków, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w ogrzewaniu i rewitalizację zdegradowanych dzielnic miejskich. Łącznie do wzięcia jest ok. 265 mln zł, a o pieniądze mogą się starć m.in. przedsiębiorcy, samorządy, szkoły i organizacje pozarządowe.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Spotkanie zacznie się o godz. 10.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Uczestnicy spotkania poznają zasady ubiegania się o pożyczki w trzech obszarach. Chodzi o pożyczkę rewitalizacyjną, pożyczkę na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych oraz pożyczkę OZE (odnawialne źródła energii). Dzięki środkom będzie można m.in. zwiększać aktywność społeczną i gospodarczą mieszkańców zdegradowanych dzielnic, ocieplać budynki, a także budować instalacje wytwarzające OZE. O pieniądze mogą starać się m.in. przedsiębiorcy, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki rządowe, organizacje pozarządowe, szkoły, jednostki edukacyjne, naukowe i szkoły.

Łączna kwota środków przeznaczonych przez samorząd województwa pomorskiego na ten cel wynosi ok. 265 mln zł (środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020). Finansowanie zostanie uzupełnione środkami własnymi pośredników finansowych, którzy będą zarządzać pieniędzmi i pomagać w uzyskaniu pożyczek inwestorom.

Więcej informacji o warunkach w serwisie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wielkopolska: 700 tys. zł na wymianę starych pieców (21 maja 2019)Bank Światowy rekomenduje włączenie banków i gmin do programu Czyste Powietrze (20 maja 2019)Chełmiec: Dofinansowanie zakupu i montażu kotłów pelletowych (20 maja 2019)Poszukiwane startupy zajmujące się internetem rzeczy, smart city, przemysłem 4.0 i inteligentną energetyką (17 maja 2019)Ardanowski: do pszczelarzy trafią środki z funduszu promocji rzepaku i roślin białkowych (17 maja 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony