Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose

Prawie 1,2 mld zł z UE na inwestycje transportowe

a+a-    Powrót       27 marca 2019       Transport   

Prawie 1,2 mld zł z Unii Europejskiej zostanie przeznaczone m.in. na modernizację i budowę 55 dworców kolejowych oraz budowę obwodnicy Bolkowa. We wtorek podpisano osiem umów w tej sprawie.

Jak wskazało Centrum Unijnych Projektów Transportowych, środki unijne zostaną przeznaczone na modernizację i budowę 55 dworców, usprawnienie ruchu na linii kolejowej nr 93 w Polsce oraz poprawę "stanu informacji pasażerskiej na sieci zarządzanej przez PKP PLK".

Unia Europejska dofinansuje też budowę obwodnicy Bolkowa i jej powiązanie z drogą ekspresową S3.

Wsparcie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ 2014-2020) na inwestycje kolejowe i drogową dla PKP, PKP PLK i GDDKiA wyniesie blisko 1,2 mld zł - wskazało CUPT. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

NFOŚiGW przekaże dotację firmie z Mielca na nowatorski system zarządzania energią (18 kwietnia 2019)Ciężkowice: Blisko 3 mln zł dofinansowania na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej (18 kwietnia 2019)170 mln zł na kompleksową modernizację oczyszczalni ścieków w Opolu (18 kwietnia 2019)GDOŚ zachęca do głosowania na Podkowca (17 kwietnia 2019)Zakończono rewitalizację pocynkowej hałdy w Rudzie Śląskiej (16 kwietnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony