Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pracownik techniczny Eneris Surowce S.A.
Remediacja terenów zanieczyszczonych i oczyszczanie wód gruntowych firmy Menard

Prokuratura bada sprawę porzuconych odpadów mięsnych

a+a-    Powrót       07 lutego 2019       Odpady   

Chrzanowska prokuratura zbada sprawę odpadów mięsnych, które znaleziono - porzucone - na polach w Libiążu (Małopolska). Na razie nie wiadomo, skąd pochodzą, ani kto je tam pozostawił. Jak poinformowała PAP powiatowa lekarz weterynarii w Chrzanowie Monika Tokarczyk, w czwartek na miejsce znaleziska przyjechali przedstawiciele m.in. Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i policja.

Na miejscu oceniono - jak mówiła - że znalezione odpady to "elementy porozbiorowe z mięsa wieprzowego, drobiowego, wołowego, oraz niewielka ilość produktów gotowych, takich jak szynka, kaszanki, kiełbasy". - Szacunkowa ilość to około 120 kilogramów. Towar został zabezpieczony, na miejsce wezwano firmę, której przekazano go do utylizacji - podała Tokarczyk.

Jak wyjaśniła, odpady mogą pochodzić z różnych miejsc, nie znaleziono przy nich żadnych etykiet, które pozwoliłyby na ich identyfikację. - Można przypuszczać, że pochodzą one albo ze sklepu, albo z jakiegoś zakładu przetwórstwa, jednak ciężko to w tym momencie ustalić - powiedziała Tokarczyk.

Jakie będą zarzuty?

Informacji o dokładnej ilości mięsa nie potwierdza jednak policja. Jak mówiła PAP rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Chrzanowie mł. asp. Iwona Szelichiewicz, nie wiadomo jeszcze, o co ewentualnie zostaną oskarżone osoby, które wyrzuciły odpady.

Mogą usłyszeć zarzut przetwarzania, transportowania lub składowania substancji w sposób, który może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, spowodować zniszczenie w świecie roślin lub zwierząt w znacznych rozmiarach. Czyn ten podlega karze od 3 miesięcy do 15 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Czeski dziennik o przywozie niebezpiecznych odpadów z Polski (14 lutego 2019)Łódź: Nabór wniosków o dotacje na wymianę starych pieców (12 lutego 2019)Wrocław kontroluje miejsca gromadzenia odpadów (23 stycznia 2019)25 tys. zł grzywny za niewłaściwe postępowanie ze skażoną glebą (22 stycznia 2019)Ciągnik elektryczny, który nie potrzebuje akumulatorów (09 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony