Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
03.03.2021 03 marca 2021

Protest „Media bez wyboru”

   Powrót       10 lutego 2021       Management   

Teraz Środowisko, w ramach solidarności z branżą mediową, dotkniętą już i tak silnie skutkami pandemii, włącza się w ogólnopolski protest „Media bez wyboru”. Wprowadzanie dodatkowych obciążeń(1) dla mediów, wiąże się z jeszcze większym zachwianiem stabilności ich funkcjonowania.

Jak działają media?

Są media, które finansowane są z budżetu państwa. Są takie, które żyją z dotacji – polskich, europejskich, wychodzących z inicjatywy różnych fundacji. Coraz więcej mediów opiera się – przynajmniej częściowo – na prenumeracie, czyli finansowaniu przez czytelników. To opcja wymarzona, zapewniająca idealną symbiozę między dziennikarzem a odbiorcą stworzonych przez niego treści (artykułów, programów radiowych czy telewizyjnych).

Większość mediów jednak żyje z reklamy. W Teraz Środowisko staramy się, by była ona merytoryczna i nie atakowała czytelników. By zapewnić redakcji brak jakichkolwiek nacisków podczas pisania artykułów, dział handlowy negocjuje ze swoimi klientami promocję na naszych łamach (zawsze z zaznaczeniem, które treści są sponsorowane!). Treści dziennikarskie i promocyjne stanowią rozdzielne aktywności, jednak te drugie pozwalają prasie istnieć.

Kryzys wywołany pandemią Covid-19 bardzo mocno dotknął media, zwłaszcza te małe, takie jak my. Codziennie musimy stawiać czoła cięciom budżetów marketingowych i komunikacyjnych nawet najbardziej zaufanych klientów. To nie media powinny finansować odbudowę gospodarki, gdyż media potrzebują dziś pomocy. Walczymy o przetrwanie, jak tysiące innych firm.

Marta Wierzbowska-Kujda: Redaktor naczelna, specjalista ds. ochrony środowiska

Przypisy

1/ Odwołujemy się do projektu ustawy:
https://www.gov.pl/web/finanse/media-pomoga-w-zwalczaniu-skutkow-covid-19-przepisy-o-skladce-reklamowej-w-prekonsultacjach

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Blisko pół miliona złotych na inicjatywy pszczelarskie (08 lutego 2021)Gmina Czerwonak: Prawie 160 tys. zł dofinansowania na projekt „Myśleć globalnie, działać lokalnie” (22 stycznia 2021)Finał 19. edycji konkursu EKOLAURY PIE już za nami (03 grudnia 2020)Kraków: W recyklomatach zebrano już ponad pół tony butelek (24 listopada 2020)NFOŚiGW dofinansuje studia podyplomowe z zakresu ochrony atmosfery i klimatu (12 listopada 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony