Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. Eksploatacji Turbin Wiatrowych PGE
Aplikacja Isover, czyli jak zrozumieć i obliczyć swoje potrzeby izolacyjne firmy Saint-Gobain

Przedsiębiorstwo gospodarowania odpadami inwestuje w instalacje OZE

a+a-    Powrót       07 stycznia 2019       Energia   

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku zainwestuje środki unijne w wykorzystanie fotowoltaiki i energii wiatrowej w działalności Zakładu Produkcyjnego w Kobiernikach. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1,4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020, przy czym całkowita wartość projektu wynosi 6 411 704,23 zł. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku Stefan Kotlewski oraz wiceprezes zarządu spółki Katarzyna Jakubowska.

Ponad 3,5 tys. paneli fotowoltaicznych

Fundusze z programu regionalnego przeznaczone zostaną na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 1 MW wraz z wiatrakiem o mocy 15-20 KW na terenie Zakładu Produkcyjnego w Kobiernikach, należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku. W ramach projektu zaplanowano montaż ponad 3,5 tys. sztuk paneli fotowoltaicznych, które zasilą zakład produkcyjny w energię elektryczną. Środki przeznaczone zostaną również na montaż turbiny wiatrowej z pionową osią obrotu i włączenie nowej instalacji do sieci energetycznej.

Inwestycja pozwoli na pokrycie rocznego zapotrzebowania na energię w całości ze źródeł odnawialnych. Produkcja energii na potrzeby własne i sprzedaż nadwyżki przyczyni się do wygenerowania oszczędności w działalności zakładu. Projekt będzie miał również pozytywny skutek dla środowiska, dzięki zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń do powietrza. Skorzystają na tym zwłaszcza mieszkańcy gminy Stara Biała, w której zlokalizowany jest zakład.

Źródło: Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wiatraki wracają do łask (19 marca 2019)ME opublikowało projekt rozporządzenia do ustawy o cenach prądu. Konsultacje do poniedziałku (15 marca 2019)Potęgowo: Ponad 500 tys. zł na instalacje PV (15 marca 2019)Nieczynna kopalnia stanie się magazynem energii (14 marca 2019)14 turbin o łącznej mocy 42 MW dla farmy w Barwicach (14 marca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony