Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Certyfikacja dla miast ISO 37120 – Smart City Arcadis
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację SUEZ

Przyszłość Bydgoszczy ma zielony kolor – trwają prace nad planem rozwoju zielonych dachów

a+a-    Powrót       21 lutego 2020       Zrównoważony rozwój   

Miasto Bydgoszcz realizuje projekt dotyczący promowania zielonych dachów w mieście. W ramach projektu GRAD powstanie lokalny plan rozwoju, który ma pomóc w promowaniu zielonej infrastruktury zarówno na budynkach publicznych, jak i prywatnych.

Projekt „Zielone dachy jako narzędzie adaptacji do zmian klimatu dla obszarów miejskich - niemieckie inspiracje dla Polski” (GRAD) stanowi nowy instrument finansowy niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego. Jest realizowany od 2018 roku.

Celem projektu GRAD jest promowanie zielonych dachów i żyjących ścian, jako narzędzia adaptacji do zmian klimatu. Uczestnictwo w tym ekologicznym projekcie pozwoli na opracowanie lokalnej strategii rozwoju zielonych dachów w Bydgoszczy. Przyczyni się także do promocji tworzenia zielonych dachów i żyjących ścian w mieście.

Powstanie specjalny dokument dotyczący rozwoju zielonych dachów

W chwili obecnej trwają prace nad dokumentem dot. rozwoju zielonych dachów dla Bydgoszczy, który jest przygotowywany przez biuro zajmujące się urbanistyką i architekturą krajobrazu (prace są w całości finansowane w ramach projektu). Strategia ma pomóc miastu w rozwoju zielonej infrastruktury (w szczególności zielonych dachów, zakładanych zarówno na budynkach publicznych, jak i prywatnych), będącej ważnym krokiem na drodze adaptacji miasta do zmian klimatu. Plan rozwoju zielonych dachów i żyjących ścian dla naszego miasta będzie gotowy we wrześniu br.

Link do strony projektu: http://www.strategiezielonychdachow.eu/pl

Źródło: UM Bydgoszcz

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Warszawa inwentaryzuje drzewa. Powstanie aplikacja umożliwiająca zarządzanie miejskim drzewostanem (08 lipca 2020)Zieleń miejska w praktyce (07 lipca 2020)Gorzów Wlkp.: Powstaną łąki kwietne przy szpitalu wojewódzkim (06 lipca 2020)Kraków: Ponad pół miliarda złotych na zieleń miejską (02 lipca 2020)Adoptuj donicę i posiej łąkę (22 czerwca 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony