Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kompleksowe usługi rozpoznania stopnia zanieczyszczenia terenu dla starostów, właścicieli i nabywców nieruchomości firmy Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

Ok. 40 tys. litrów ropy naftowej wyciekło u wybrzeży Chile

a+a-    Powrót       29 lipca 2019       Ryzyko   

Ok. 40 tys. litrów ropy naftowej wyciekło wskutek operacji na terminalu firmy wydobywczej znajdującej się na wyspie u wybrzeży Chile - podały chilijskie władze. Wyciek miał miejsce na obszarze znanym z najczystszych wód na Ziemi i bogatego ekosystemu morskiego.

Do incydentu doszło w sobotę podczas operacji firmy CAP na terminalu na wyspie Guarello, 250 km na północny zachód od Puerto Natales w Patagonii na południu Chile. CAP to wiodący na rynku chilijskim holding sektora wydobywczego i stalowego.

Marynarka wojenna Chile przekazała, że "w obliczu tej katastrofy (...) nakazała natychmiastowe rozmieszczenie jednostek na miejscu, aby kontrolować i łagodzić wszelkie szkody" spowodowane wyciekiem ropy na morzu.

Na miejsce wysłano okręt i patrol morski wraz z zespołem wyspecjalizowanym w walce z zanieczyszczeniami.

Władze lokalne nakazały przeprowadzenie dochodzenia, żeby ustalić, dlaczego doszło do wycieku oraz kto jest zań odpowiedzialny. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Polskie inwestycje na liście najważniejszych projektów energetycznych UE (07 listopada 2019)1 mln euro nagrody za alternatywę dla węgla w miejskich ciepłowniach (04 kwietnia 2019)TSUE odrzucił skargę ws. zwrotu transportu odpadów z Polski do Czech (15 marca 2019)Plażowy recykling statków europejskim wyrzutem sumienia. Polska pracuje nad rozwiązaniem (06 marca 2019)Jak Estonia radzi sobie z rosnącymi cenami prądu? (28 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony