Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Operator pompowni PGW Wody Polskie
CATCH-ME wspólne przejazdy do pracy firmy CATCH-ME

Uwagi do rozporządzenia ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne

a+a-    Powrót       03 stycznia 2020       Woda   

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” informuje, iż Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpoczyna prace przygotowawcze do nowelizacji rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne, zwanego dalej rozporządzeniem.

Jak wskazało Ministerstwo, rozporządzenie wymaga aktualizacji przede wszystkie względu na zmiany technologiczne, jakie nastąpiły w ciągu ostatniej dekady, tudzież konieczność aktualizacji odwołań do norm oraz dostosowania do innych regulacji, będących w polskim obiegu prawnym.

Zmiany warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne, będą mieć wpływ na przygotowanie i realizację projektów prowadzonych przez jednostki państwowe, samorządowe i inwestorów prywatnych. Nowelizacja wymaga szczegółowych analiz i konsultacji ze względu na wysoką szczegółowość oraz potencjalny istotny wpływ na rynek budownictwa wodnego w Polsce.

O przekazywanie uwag do obecnie obowiązujących przepisów wraz z propozycjami ich zmian Ministerstwo zwróciło się również do Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Mając powyższe na względzie, Izba zwraca się o przekazywania uwag do dnia 31.01.2020 r. w formie edytowalnej na adres e-mailowy: sekretariat@igwp.org.pl.

Źródło: IGWP

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Przywrócenie drożności na odcinku górnej Wisły. Co obejmie projekt? (23 sierpnia 2019)Pierwszy krok w adaptacji polskich miast do zmian klimatu postawiony. Co dalej? (12 lutego 2019)NIK: zapory i śluzy były źle nadzorowane (10 marca 2016)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony