Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik zespołu wsparcia technicznego PGW Wody Polskie
Analizy ryzyka dla ustanowienia stref ochronnych ujęć wód firmy Arcadis

Kilka gmin zmieni właściwość miejscową RZGW

a+a-    Powrót       30 października 2019       Woda   

Na stronie RCL opublikowano projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie określenia właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawach z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

Jak zaznaczono w uzsadnieniu projektu zmiana rozporządzenia wynika z weryfikacji właściwości miejscowej dyrektorów RZGW przeprowadzonej po pierwszym roku funkcjonowania systemu.

Nowa regulacja przewiduje zmianę przyporządkowania niektórych gmin do właściwego miejscowo organu regulacyjnego – dyrektorów RZGW. W przypadku gmin Konopnica (powiat wieluński), Opatów (powiat kłobucki) i Sławno (powiat opoczyński) zostały one pierwotnie błędnie przyporządkowane dyrektorom RZGW. Obecna zmiana ma na celu skorygowanie tych błędów. Natomiast w przypadku gmin Przecław i Słupia (powiat jędrzejowski), wprowadzane zmiany wynikają z ich położenia na granicy działania dwóch obszarów RZGW, a zmiana przynależności wynika z potrzeby usprawnienia funkcjonowania tych gmin w ramach regionalnych zarządów gospodarki wodnej.

Zaproponowano, aby nowe rozporządzenie weszło w życie dzień po jego ogłoszeniu, co ma umożliwić przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym bezzwłoczne składanie wniosków o zatwierdzenie taryfy do właściwych miejscowo dyrektorów RZGW.

Strukturę Wód Polskich stanowią obecnie Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie, regionalne zarządy gospodarki wodnej z siedzibami w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu, a także zarządy zlewni i nadzory wodne.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Ślad środowiskowy kosmetyków - nawet 95 proc. wpływu generowane jest w fazie użytkowania (07 listopada 2019)Od dziś konsultacje społeczne w sprawie planów inwestycyjnych na Nysie Kłodzkiej i jej dopływach (05 listopada 2019)Power to gaz: mariaż biogazu z energią wiatrową (29 października 2019)Zrewitalizują rzeki na Podlasiu. Powołano konsorcjum (23 października 2019)Praktyczne aspekty sporządzania taryf dla wody i odprowadzania ścieków - warsztaty w listopadzie (21 października 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony