Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Kierownik sortowni Eneris Surowce S.A.
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.

Odpadowy kryzys. Rzym nie radzi sobie z odbiorem odpadów komunalnych

a+a-    Powrót       08 lipca 2019       Odpady   

- Ograniczcie jak najbardziej produkcję śmieci - z takim apelem do rzymian zwróciło się komunalne przedsiębiorstwo oczyszczania miasta w związku z nasilającym się kryzysem odpadowym. Jest on szczególnie dotkliwy z powodu prawie 40-stopniowych upałów.

Jak podkreśla dziennik "Corriere della Sera" w poniedziałek, sytuacja w stolicy Włoch pogarsza się z godziny na godzinę, bo cały czas rośnie ilość niewywiezionych odpadów. Są one podpalane przez zirytowanych mieszkańców najbardziej zasypanych dzielnic. Ten bezprecedensowy kryzys - zaznacza gazeta - skłonił szefową zakładu oczyszczania miasta Ama, Luisę Melarę do zwrócenia się z bezpośrednim apelem do obywateli, by ograniczyli ilość wyrzucanych odpadów z powodu "utrzymujących się trudności".

Brak sprzętu i ludzi

W specjalnym oświadczeniu, rozpowszechnionym przez media, poproszono też rzymian o skrupulatną segregację odpadów. Władze stołecznego regionu Lacjum dały w piątek zakładowi tydzień na wysprzątanie ulic Rzymu ze śmieci i wskazały listę wysypisk gotowych je przyjąć. Ultimatum to wywołało napięcia między władzami regionu i zarządem miasta. W ciągu siedmiu dniu trzeba wywieźć co najmniej tysiąc ton śmieci - przypomina stołeczna prasa. To walka z czasem, bo - jak pisze "Corriere della Sera" - codziennie na ulicach pozostaje 300 ton niewywiezionych odpadów. Sytuację utrudnia to, że zepsutych jest 55 proc. śmieciarek. Ponad tysiąc pracowników zakładu komunalnego jest zaś na zwolnieniu. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Tarcza antykryzysowa 3.0 - wydłuża kluczowe terminy sprawozdawczości w gospodarce odpadami (25 maja 2020)Od środy konferencja online: Optymalne funkcjonowanie instalacji MBP w czasie epidemii COVID-19 (22 maja 2020)W 2021 r. powstaną w Gdańsku dwa nowe PSZOK-i (21 maja 2020)BDO nie oszczędza też branży wod-kan. IGWP zgłasza problemy - Ministerstwo Klimatu odpowiada (19 maja 2020)UOKiK rekomenduje powołanie centralnego regulatora rynku gospodarki odpadami (14 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony