Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
c-trace: Redukcja kosztów odbioru odpadów dzięki nowoczesnym rozwiązaniom IT c-trace Sp. z o.o.
Zagospodarowanie folii rolniczej SUEZ

Śledztwo w sprawie nielegalnego magazynowania odpadów w Skarbimierzu

a+a-    Powrót       21 maja 2020       Odpady   

Policjanci z Brzegu (woj. opolskie) prowadzą postępowanie w sprawie nielegalnego magazynowania odpadów na terenie byłego lotniska wojskowego w Skarbimierzu. Jak poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, chodzi o około 2 tysiące pojemników z chemikaliami.

W połowie maja policjanci z Brzegu otrzymali informację o nielegalnym magazynowaniu odpadów na terenie jednej z posesji w Skarbimierzu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli około 2 tys. zbiorników o pojemności 200 i 1000 litrów, w których znajdują się m.in. substancje ropopochodne - przepracowane oleje i rozpuszczalniki.

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska pobrali już próbki gruntu i składowanych substancji, by określić ich zagrożenie dla środowiska. Obecnie policja prowadzi pod nadzorem prokuratury postępowanie, którego celem jest ustalenie, kto przywiózł odpady do Skarbimierza i kto jest odpowiedzialny za funkcjonowanie miejsca magazynowania.

Komenda Powiatowa Policji w Brzegu prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy, o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KP Policji pod numerem telefonu 478633203 lub 112. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Utylizacja folii rolniczej. Samorządom został miesiąc na podpisywanie umów z NFOŚiGW (27 maja 2020)Tarcza antykryzysowa 3.0 - wydłuża kluczowe terminy sprawozdawczości w gospodarce odpadami (25 maja 2020)Od środy konferencja online: Optymalne funkcjonowanie instalacji MBP w czasie epidemii COVID-19 (22 maja 2020)W 2021 r. powstaną w Gdańsku dwa nowe PSZOK-i (21 maja 2020)BDO nie oszczędza też branży wod-kan. IGWP zgłasza problemy - Ministerstwo Klimatu odpowiada (19 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony