Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
SklepSUEZ.pl - podstawiamy kontener na odpady pod Twój dom - i masz to z głowy! firmy SUEZ
Opracowania, pozyskiwanie dofinansowań, strategiczne dokumenty, konsulting firmy Ekodialog

Spalarnia odpadów w Rzeszowie będzie oddana później

a+a-    Powrót       25 czerwca 2018       Odpady   

Generalny wykonawca Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem z Energii (ITPOE) w Rzeszowie zgłosił prośbę o wydłużenie czasu na realizację inwestycji – poinformowała PAP w piątek rzeczniczka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Sandra Apanasionek. Dodała, że wykonawca poprosił też o przesunięcie terminu przekazania instalacji do eksploatacji. - Trwają już rozmowy, które określą nowy, jak najszybszy, termin ukończenia inwestycji – powiedziała. Apanasionek zaznaczyła, że w piątek minął termin, w jakim wykonawca powinien oddać inwestycję.

Jak przypomniała rzeczniczka, zgodnie z umową ITPOE jest budowana w formule „pod klucz”. Oznacza to, że wykonawca musi m.in. uzyskać wszystkie pozwolenia administracyjne, zrealizować inwestycję, przeprowadzić rozruch instalacji oraz przekazać ją do eksploatacji.

- Niedotrzymanie warunków umowy przez konsorcjum firm odpowiedzialnych za terminową realizację inwestycji oznacza, że od 1 lipca br. ITPOE nie będzie pełnić funkcji Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla miasta Rzeszowa i okolicznych gmin – podkreśliła rzeczniczka. Apanasionek zaznaczyła, że PGE GiEK „wskazywała wykonawcy” niewystarczające tempo prac budowalnych. - Jeszcze w maju konsorcjum deklarowało, że terminowo wywiąże się z zapisów umowy – dodała.

Rzeszowską instalację buduje włoskie konsorcjum firm Termomeccanica Ecologia (lider) i Astaldi, które dla potrzeb tego kontraktu powołały spółkę Aster Resovia. Umowa została podpisana w 2015 r. Koszt budowy to prawie 285 mln zł. Rocznie instalacja będzie przetwarzać 100 tys. odpadów komunalnych. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Madryt ma pomysł na circular economy (05 lipca 2018)Praca w spalarni odpadów dla dobrze wykształconego inżyniera (03 lipca 2018)Spalarni nie będzie. Pieniądze też przepadną (17 maja 2018)Nowy prezes zarządu ENERIS Surowce (14 maja 2018)Jak sfinansować inwestycje samorządowe? Są inne źródła niż POIiŚ (26 kwietnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony