Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. opisywania stanowisk pracy, organizacji praktyk studenckich, staży i wolontariatów oraz naboru Ministerstwo Środowiska
2-dniowe szkolenie: Prawo ochrony środowiska i ustawy powiązane firmy Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Specjalista ds. CSR oficjalnie na liście zawodów ministerstwa

a+a-    Powrót       21 lutego 2019       Rynek pracy   

Stanowisko specjalista/ka ds. CSR zostanie oficjalnie włączone do klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. Decyzja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, po konsultacji z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, potwierdzająca wpisanie zawodu specjalista do spraw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (oficjalna nazwa), zapadła na początku lutego br. Zawód zostanie ujęty przy najbliższej nowelizacji klasyfikacji planowanej na 2020 rok.

- Dla wszystkich ludzi zajmujących się tym tematem ważne jest zakwalifikowanie zawodu do grupy elementarnej obejmującej „Specjalistów do spraw zarządzania i organizacji”. To właśnie w tej kategorii mają znajdować się zawody wspierające „sprawne zarządzanie organizacją”. O ten status zabiegamy i taki model upowszechniamy w biznesie. CSR ma realnie zmieniać oblicze firm i organizacji – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Źródło: FOB

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

UKSW i BOŚ rozpoczynają współpracę na rzecz środowiska (15 lipca 2019)Dni bisfenolu A są policzone (12 lipca 2019)Dostępne sposoby na implementację dyrektyw odpadowych – Część 2. Odpadowego ABC (05 lipca 2019)Geotechnologie, Hydrotechnika, Transport Wodny - nowy kierunek studiów w Poznaniu (18 czerwca 2019)40 tysięcy nowych miejsc pracy według scenariusza dynamicznego rozwój energetyki wiatrowej (12 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony