Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Ładowacz Eneris Surowce S.A.
Ochrona przeciwpowodziowa, kompleksowa adaptacja miast do zmian klimatu firmy Arcadis

Straż pożarna kończy akcję gaśniczą w Pyszącej

a+a-    Powrót       23 stycznia 2019       Odpady   

Po ponad tygodniu wielkopolscy strażacy kończą akcję gaśniczą pożaru odpadów w Pyszącej. W ciągu najbliższych godzin strażacy i wspierający ich żołnierze powinni opuścić ten teren.

Pożar objął kilka tysięcy metrów kwadratowych hałdy śmieci. W miniony piątek, po tygodniu akcji gaśniczej, strażaków wsparła grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

Od kilkudziesięciu godzin nie ma już oznak ognia ani dymu

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, nadal trwa przekopywanie hałdy, jednak od kilkudziesięciu godzin nie ma już oznak ognia ani dymu.

- Sprawdzamy jeszcze, czy gdzieś są ukryte zarzewia. Jeśli do jutra sytuacja się nie zmieni zakończymy działania, wojsko będzie mogło wrócić do bazy. My położymy na tę hałdę jeszcze pianę gaśniczą i na tym nasze działania się zakończą – podał Brandt.

W środę na miejscu pożaru pozostaje jeszcze siedem zastępów straży pożarnej oraz grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

O pomoc wojska wnioskował do ministra obrony narodowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w miniony piątek decyzję o skierowaniu do Pyszącej żołnierzy i sprzętu z 16 Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina.

Od początku ubiegłego roku to już szósty pożar w tym miejscu. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Okolice Notre Dame zanieczyszczone ołowiem (13 sierpnia 2019)Bezprecedensowe pożary lasów w Arktyce (29 lipca 2019)Kolejne pożary odpadów, tym razem w Koniecpolu i Wojcieszycach (10 lipca 2019)Kolejny pożar na terenie sortowni odpadów w Studziankach (05 lipca 2019)Dura lex, sed lex, czyli rozporządzenie ppoż dla składowisk odpadów (18 czerwca 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony