Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Pracownik techniczny Eneris Surowce S.A.
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

Straż pożarna kończy akcję gaśniczą w Pyszącej

a+a-    Powrót       23 stycznia 2019       Odpady   

Po ponad tygodniu wielkopolscy strażacy kończą akcję gaśniczą pożaru odpadów w Pyszącej. W ciągu najbliższych godzin strażacy i wspierający ich żołnierze powinni opuścić ten teren.

Pożar objął kilka tysięcy metrów kwadratowych hałdy śmieci. W miniony piątek, po tygodniu akcji gaśniczej, strażaków wsparła grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

Od kilkudziesięciu godzin nie ma już oznak ognia ani dymu

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, nadal trwa przekopywanie hałdy, jednak od kilkudziesięciu godzin nie ma już oznak ognia ani dymu.

- Sprawdzamy jeszcze, czy gdzieś są ukryte zarzewia. Jeśli do jutra sytuacja się nie zmieni zakończymy działania, wojsko będzie mogło wrócić do bazy. My położymy na tę hałdę jeszcze pianę gaśniczą i na tym nasze działania się zakończą – podał Brandt.

W środę na miejscu pożaru pozostaje jeszcze siedem zastępów straży pożarnej oraz grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

O pomoc wojska wnioskował do ministra obrony narodowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w miniony piątek decyzję o skierowaniu do Pyszącej żołnierzy i sprzętu z 16 Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina.

Od początku ubiegłego roku to już szósty pożar w tym miejscu. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Kolejny pożar w Pyszącej pod Śremem (04 lutego 2019)W Lubelskiem ewakuowano szkołę ze względu na zadymienie spowodowane pożarem opon (04 lutego 2019)Wrocław kontroluje miejsca gromadzenia odpadów (23 stycznia 2019)Dotacji celowej na zarządzanie kryzysowe powiat nie może przekazać na uprzątnięcie pogorzeliska (09 stycznia 2019)Pożar odpadów pod Śremem (09 stycznia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony