Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Najszerszy wybór podestów i podnośników koszowych firmy ROTHLEHNER
Od gruntownej diagnostyki po bezpieczną remediację firmy SUEZ

Straż pożarna kończy akcję gaśniczą w Pyszącej

a+a-    Powrót       23 stycznia 2019       Odpady   

Po ponad tygodniu wielkopolscy strażacy kończą akcję gaśniczą pożaru odpadów w Pyszącej. W ciągu najbliższych godzin strażacy i wspierający ich żołnierze powinni opuścić ten teren.

Pożar objął kilka tysięcy metrów kwadratowych hałdy śmieci. W miniony piątek, po tygodniu akcji gaśniczej, strażaków wsparła grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

Od kilkudziesięciu godzin nie ma już oznak ognia ani dymu

Jak poinformował w środę PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, nadal trwa przekopywanie hałdy, jednak od kilkudziesięciu godzin nie ma już oznak ognia ani dymu.

- Sprawdzamy jeszcze, czy gdzieś są ukryte zarzewia. Jeśli do jutra sytuacja się nie zmieni zakończymy działania, wojsko będzie mogło wrócić do bazy. My położymy na tę hałdę jeszcze pianę gaśniczą i na tym nasze działania się zakończą – podał Brandt.

W środę na miejscu pożaru pozostaje jeszcze siedem zastępów straży pożarnej oraz grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

O pomoc wojska wnioskował do ministra obrony narodowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w miniony piątek decyzję o skierowaniu do Pyszącej żołnierzy i sprzętu z 16 Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina.

Od początku ubiegłego roku to już szósty pożar w tym miejscu. Sprawę pożarów odpadów w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Postawiono zarzuty ws. zanieczyszczenia terenu i spowodowania pożaru odpadów w Legnicy (12 marca 2019)Resort środowiska ujednolica wymagania dla magazynowania odpadów (08 marca 2019)Śląskie: Strażacy walczą z podpaleniami traw (05 marca 2019)Pożar magazynowanych tworzyw sztucznych w Łaziskach Górnych (01 marca 2019)Trwa dogaszanie pożaru elektroodpadów w woj. świętokrzyskim (19 lutego 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony