Robots
Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
28.11.2020 28 listopada 2020

Kolejny w tym roku pożar odpadów na terenie sortowni w Studziankach

   Powrót       29 lipca 2020       Odpady   

Do pożaru odpadów doszło we wtorek po południu na terenie sortowni w Studziankach koło Białegostoku - podała straż pożarna. Wcześniej w tym miejscu do pożarów dochodziło wielokrotnie. Tym razem strażacy oceniają, że powierzchnia hałdy odpadów objęta ogniem nie jest duża.

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku powiedział PAP, że szybko udało się zlokalizować miejsce pożaru. Odpady będą rozgarniane przy użyciu ładowarek i przelewane wodą.

To już siódmy pożar w tym roku

Sortownia w Studziankach jest zakładem zarządzanym przez prywatną firmę z Ostrołęki. Wcześniej dochodziło tam do wielu pożarów hałdy z odpadami. W ostatnich latach kilkanaście razy, z czego w 2020 r. sześciokrotnie.

Czytaj też: Operaty przeciwpożarowe w branży odpadowej - instruktaż praktyczny od strażaków

Władze gminy Wasilków, na terenie której znajduje się ta sortownia, informowały w lipcu media, że w połowie miesiąca doszło do pierwszego spotkania z udziałem przedstawicieli firmy zarządzającej sortownią, mieszkańców i władz gminy. Firma walczy w procedurze prawnej o utrzymanie działalności, mieszkańcy chcą, by została zamknięta. Urząd miasta Wasilków informował w komunikacie prasowym po tym spotkaniu, że firma zobowiązała się do "usunięcia wszystkich zalegających odpadów do końca roku i większą kontrolę przeciwpożarową".

Sprawa trafiła do prokuratury

Sprawą wcześniejszych pożarów w Studziankach (czterech) zajmuje się prokuratura. Wcześniej, w połowie marca 2020 r. białostocka prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo dotyczące kilku pożarów z drugiej połowy 2019 roku.

Największy pożar na terenie sortowni w Studziankach miał miejsce w 2012 r. Akcja gaśnicza trwała wówczas osiem dni. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Pożar hałdy odpadów w Czartorii na Podlasiu (27 lipca 2020)Akt oskarżenia ws. pożaru odpadów w Jaworze (13 lipca 2020)Pożar sortowni odpadów w Piotrowie Pierwszym (01 czerwca 2020)Śledczy znajdują kolejne nielegalne składowiska zw. z działalnością mafii śmieciowej (19 maja 2020)Kolejny raz płoną odpady w Fałkowie (06 maja 2020)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony