Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Specjalista ds. efektywności energetycznej ATMOTERM S.A.
System M - kompaktowe pompy ciepła nowej generacji firmy Glen Dimplex Polska

Suwałki: Blisko 10 mln zł dofinansowania na termomodernizację

a+a-    Powrót       13 sierpnia 2019       Budownictwo   

Już wkrótce 5 suwalskich przedszkoli oraz 3 suwalskie zabytkowe kamienice przejdą gruntowny remont polegający na termomodernizacji. Prezydent Suwałk podpisał już umowy na dofinansowanie tych inwestycji środkami z Unii Europejskiej. Władze Suwałk na ten cel pozyskały blisko 10 mln zł. W sumie inwestycje pochłoną blisko 13 mln. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na remont obiektów.

Termomodernizację do końca przyszłego roku przejdą Przedszkola nr 3,4,7,8,10. Tym samym wszystkie miejskie przedszkola będą wyremontowane. - Jest to bliźniaczy projekt, do tego który zakończyliśmy w ubiegłym roku remontując przedszkola 1, 2, 5 i 6. Chcemy teraz przystąpić do prac przy pozostałych placówkach – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Prace budowlane będą polegały na ociepleniu ścian zewnętrznych, ścian w gruncie, stropodachów, stropów, podłóg na gruncie, częściowo stolarki drzwiowej i okiennej, montażu instalacji fotowoltaicznych, wymianie opraw oświetleniowych na energooszczędne, montażu systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Źródło: Urząd Miejski w Suwałkach

Teraz SamorządWięcej treści dotyczących samorządów w zakładce Teraz Samorząd.

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Gminy woj. śląskiego dostały z POIiŚ dotacje na likwidację niskiej emisji (17 stycznia 2020)Katowice: 17 mln zł na termomodernizację kolejnych budynków (16 stycznia 2020)Program termomodernizacji rozszerzony o wielką płytę (18 grudnia 2019)Śląski sejmik powołał komisję ds. klimatu (18 grudnia 2019)Świętokrzyskie: Blisko 50 mln zł z UE na projekty proekologiczne (17 grudnia 2019)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony