Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Starszy specjalista w Wydziale Strategii Rozwoju Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog

Szweda-Lewandowski powołany na Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

a+a-    Powrót       16 listopada 2018       Management   

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wręczył w piątek Andrzejowi Szwedzie-Lewandowskiemu akt powołania na stanowisko Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Od czerwca br. Szweda-Lewandowski pełnił obowiązki GDOŚ.

Ministerstwo Środowiska informuje, że Andrzej Szweda-Lewandowski urodził się 1972 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, specjalizacji biologia środowiskowa oraz absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Ukończył także – w SGGW – podyplomowe studia w zakresie oceny i wyceny zasobów przyrodniczych na Międzyuczelnianym Podyplomowym Studium Oceny i Wyceny Zasobów oraz podyplomowe studia w zakresie Kompensacji Przyrodniczej w Katedrze Kształtowania i Ochrony Krajobrazu.

Jak dodano, pracował w Biurze Urządzania Lasu, gdzie zajmował się tworzeniem operatów glebowo-siedliskowych dla nadleśnictw. Jest autorem kilku planów ochrony przyrody dla nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Łodzi. Był naczelnikiem wydziału ochrony środowiska dla dzielnicy Mokotów (w Warszawie), gdzie zajmował się utrzymaniem terenów zieleni i wydawaniem decyzji dot. ochrony środowiska.

W latach 2006-2007 oraz 2015-2018 Szweda-Lewandowski sprawował funkcję Głównego Konserwatora Przyrody i wiceministra środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Nowa poprawka do Prawa ochrony środowiska (14 lutego 2019)Kowalczyk: przyjąłem dymisję prezesa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy (12 lutego 2019)Czterech zatrzymanych za nielegalne wyrzucanie odpadów (10 stycznia 2019)Śląsk jest skazany na wieczne odpompowywanie wody (04 stycznia 2019)O zrównoważonym zarządzaniu wodami opadowymi na konferencji w Gdańsku (28 grudnia 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony