Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażają Państwo zgodę na używanie cookies. Więcej informacjiClose
Referendarz - Samodzielne Stanowisko ds. Organizacyjnych w Departamencie Spraw Międzynarodowych Ministerstwo Energii
Szkolenia w zakresie obowiązków środowiskowych oraz usługi konsultingowe firmy Ekodialog

Szweda-Lewandowski powołany na Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

a+a-    Powrót       16 listopada 2018       Management   

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wręczył w piątek Andrzejowi Szwedzie-Lewandowskiemu akt powołania na stanowisko Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Od czerwca br. Szweda-Lewandowski pełnił obowiązki GDOŚ.

Ministerstwo Środowiska informuje, że Andrzej Szweda-Lewandowski urodził się 1972 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, specjalizacji biologia środowiskowa oraz absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie. Ukończył także – w SGGW – podyplomowe studia w zakresie oceny i wyceny zasobów przyrodniczych na Międzyuczelnianym Podyplomowym Studium Oceny i Wyceny Zasobów oraz podyplomowe studia w zakresie Kompensacji Przyrodniczej w Katedrze Kształtowania i Ochrony Krajobrazu.

Jak dodano, pracował w Biurze Urządzania Lasu, gdzie zajmował się tworzeniem operatów glebowo-siedliskowych dla nadleśnictw. Jest autorem kilku planów ochrony przyrody dla nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Łodzi. Był naczelnikiem wydziału ochrony środowiska dla dzielnicy Mokotów (w Warszawie), gdzie zajmował się utrzymaniem terenów zieleni i wydawaniem decyzji dot. ochrony środowiska.

W latach 2006-2007 oraz 2015-2018 Szweda-Lewandowski sprawował funkcję Głównego Konserwatora Przyrody i wiceministra środowiska. (PAP)

Polecamy inne artykuły o podobnej tematyce:

Wpływy z opłat i kar środowiskowych wydawane niezgodnie z prawem (06 grudnia 2018)„Odchudzone” WIOŚ już od marca 2019 r. (22 listopada 2018)Rada Infrastruktury Informacji Przestrzennej w nowym składzie (21 listopada 2018)Przedsiębiorstwo a Środowisko (19 listopada 2018)„Depapieryzacja” urzędów i elektryczne motocykle, czyli środowiskowe oblicze Pakietu MŚP (16 listopada 2018)
©Teraz Środowisko - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikacja tekstów, zdjęć, infografik i innych elementów strony bez zgody Wydawcy są zabronione.
▲  Do góry strony